تورهای آفری

سفر به کشورهای لوکس

رزرواسیون آنلاین

کلوپ فرین

درباره کشورها بیشتر بدانید

صاباح( Sabah) ایالتی در مالزی است. همراه با ساراواک (Sarawak)‌ در جنوب غربی، این دو ایالت در مالزی بخشی از بُرنیو را تشکیل می دهد. شهر کوتاکینابالو پایتخت ایالت صاباح و نقطه ورودی اصلی به این ایالت است. این شهر به سرعت در حال رشد است و دارای زمین های گلف مجلل، استراحتگاه های ساحلی، تفریحات دریایی و جزیره و پارک ملی تانکو عبدالرحمان است.کوه کینابالو در کوتاکینابالو بلندترین کوه در مالزی می باشد و همچنین پارک دریایی تانکو عبدالرحمان یک گروه از جزایر مرجانی در سواحل این شهراست که از جاذبه های گردشگری این شهر بشمار میاید. این جزیره، بعد از جنگ جهانی دوم و اعلام استقلال مالزی به این کشور پیوست و امروزه یکی از پتانسیل های بزرگ گردشگری در مالزی است و بسیاری از گردشگران از آن به عنوان مالدیو مالزی یاد می کنند. جزیره صباح با آب های دریای چین جنوبی در غرب و دریاهای سولو و سلبز در شرق احاطه شده است. مرکز آن شهر کوتا کینبالو دارای اقامتگاه های لوکسی همانند شانگری و سوترا است. هر دو اقامتگاه مشرف به مناظر خارق العاده دریای چین جنوبی و پارک تونکو عبدالرحمن هستند. در این منطقه، یک موزه از حشرات و باغ گیاه شناسی در منطقه مرتفع «کوتاکنیابالو» که در آن از قارچ های سمی تا گیاهان گوشت خوار هستند؛ وجود دارد. در باغ وحش کوتاکنیابالو نیز حیوانات جالب و دیدنی مانند میمون های خرطوم دار دیده می شوند. چشمه های آب گرم، غارهای گومامتونگ و جاذبه های دیگر صباح را به عنوان یکی از زیباترین نقاط حاره ای در آورده است.

ادامه مطلب ...

معرفی دیدنی های باکو باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان و بزرگترین شهر به حساب می آید که در ساحل غربی دریای خزر واقع شده است. این شهر هرآنچه را که از شهری پرجمعیت انتظار دارید برایتان فراهم می‌کند. با برنامه‌ای منظم و مقرون به صرفه،از وقت خود برای گشتوگذار در باکو استفاده کنید.

ادامه مطلب ...

شهر بندری باکو، پایتخت آذربایجان همراه با جاذبه های گردشگری تاریخی و معاصر

ادامه مطلب ...

باکو در یک نگاه باکو در حاشیه دریای خزر مقصدی ساحلی و جذاب، برای ایرانیان محسوب می شود.که البته هزینه های سفر به این شهر مناسب و مقتصدانه است. باکو واقع در قاره آسیا پایتخت کشور آذربایجان است، از راه هوایی 2 ساعت و در راه زمینی و از مرز نزدیک 8 ساعت با ایران فاصله دارد.این شهر، واقع در بخش ساحل غربی دریای خزر و شبه‌جزیره‌ آب شوران، با دارا بودن جمعیت 3 میلیون نفری، دارای ۱۲ ناحیه اداری و همچنین ۴۸ شهرستان و از مناطق نفت‌خیز جهان است. باکو وسیع ترین شهر کشور آذربایجان و بزرگ ترین شهر منطقه قفقاز بوده است و امروزه به سبب ویژگی های مانند بافت اروپایی و اقتصادی بودنو پیشرفت قابل توجهش، به قطب گردشگری کشور آذربیجان بدل شده است. این شهر همچنین مرکز علمی، فرهنگی و صنعتی جمهوری آذربایجان محسوب می شود و بنابراین اهمیتی زیادی دارد باکو از زمره شهرهایی است که در طی عهدنامه گلستان و سپس عهدنامه ترکمانچای، پس از شکست عباس میرزا، از ایران جدا گردید و به روسیه سپرده شد. به همین دلیل از آنجا که باکو اغلب بخشی از ایران بوده است، امروزه مردم کشور ما با سفر به این شهر احساس غریبی چندانی نخواهند کرد و به راحتی می‌توان تاثیر عمیقی از فرهنگ ایرانی را در این شهر و حتی سراسر جمهوری آذربایجان پیدا کرد. از خیابان های مهم شهر نیز می توان به خیابان نظامی اشاره کرد که در واقع پیاده رویی بزرگ و عریض است، بوتیک ها و فروشگاه های مختلفی داشته و محبوبیت بسیاری در نزد باکونشنینان و گردشگران دارد. همه می‌دانیم که هزینه‌ی جایزه‌ی نوبل از درآمد آلفرد نوبل تامین می‌شود؛ اما شاید بسیاری از شما ندانید که بخشی از این درآمد از پول نفت باکو به دست می‌آمد که آلفرد نوبل در اواخر قرن ۱۹ سهمی در آن داشت.

ادامه مطلب ...

خاطرات سفر خود را به اشتراک بگذارید

تماس با ما