بر روی سقف هواپیما پرواز کنید

فرداد پرواز

از این پس و با با اختراع این حباب شیشه ای بر روی بدنه هواپیما شما قادر خواهید بود آسمان را از روی سقف هواپیما بنگرید.

کمپانی تکنولوژی های هوافضا Windspeed به CNN گفت: "در حال حاضر سرگرمی های درون هواپیماها چند دهه است که بدون تغییر باقی مانده است. ما می خواستیم محصولی را وارد بازار کنیم که سطح بالاتری از سرگرمی را برای برطرف کردن خستگی سفر ارائه دهد."

با این تکنولوژی جدید که SkyDeck نامیده می شود، یک اتاقک شیشه ای بر روی سقف هواپیما قرار می گیرد و به شما نمایی 360 درجه از آسمان می دهد.

با SkyDeck تعریف صندلی کنار پنجره برای همیشه عوض خواهد شد! مسافران با یک آسانسور یا پله وارد فضایی با دو صندلی می شوند و از آنجا می توانند صندلی ها را در هر جهتی می خواهند بچرخانند تا بودن در ارتفاع بالا را به معنای واقعی تجربه کنند.

نصب این تکنولوژی بسته به هواپیمایی که روی آن قرار می گیرد 8 تا 25 میلیون دلار معادل 28 تا 90 مییلیارد تومان هزینه خواهد داشت. حباب بیرونی SkyDeck از موادی ساخته شده که در هواپیماهای فراصوت جنگی استفاده می شود. برای آنهایی که از نزدیک شدن بیش از حد به خورشید نگرانند یک لایه محافظ UV نیز به این حباب اضافه شده است.

این تکنولوژی هنوز بر روی هیچ هواپیمایی نصب نشده است اما Windspeed امیدوار است به زودی در پروازهای VIP یا حتی پروازهای عادی با پرداخت جداگانه توسط مسافران استفاده شود تا پروازهای طولانی هم کمی قابل تحمل تر شوند.