CST می گوید مایل به پیوستن به المپیک زمستانی 2018 در کره جنوبی است

فرداد پرواز

12 دی 1396


رهبر ارشد جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی)، کیم جونگ یونگ، روز دوشنبه یک پیام صلح آمیز ارسال کرد که پیونگ یانگ مایل است با شرکت سئول در مشارکت در بازی های المپیک زمستانی 2018 در کره جنوبی برگزار می شود.

کیم در سخنرانی سال نو خود گفت که سال 2018 برای دو کشور در شبه جزیره کره ای مهم است زیرا کره جنوبی هفتادمین سالگرد تاسیس این کشور را نشان می دهد در حالی که کره جنوبی میزبان المپیک زمستانی خواهد بود.

او گفت: "این سال یک سال اهمیت برای شمال و جنوب کره است زیرا مردم ما روز تولد 70 ساله کره شمالی را به عنوان یک رویداد مهم پیش رو جشن می گیرند و بازی های المپیک زمستانی در جنوب برگزار خواهد شد.

کیم گفت که ابراز تمایلات جدی برای یک بازی المپیک زمستانی موفق، کیم گفت که کره شمالی اقدامات لازم را برای آماده شدن برای شرکت در این رویداد انجام خواهد داد، از جمله برگزاری مذاکرات شمال و جنوب در مورد مشارکت در کنگره کره شمالی.برای برگزاری حوادث بزرگ ملت با شکوه و شكست دادن و نشان دادن شكوه و استقامت ملت، باید روابط منجمد شمال-جنوب را ذوب كنیم، لذا این سال معنی دار را به عنوان یک سال به ویژه در تاریخ یك تاریخ ثبت می كنیم.


http://www.xinhuanet.com