92 درصد گردشگران در ایران، داخلی هستند

فرداد پرواز

28 شهریور 1396


8 درصد از تعداد کل گردشگران در ایران، گردشگران خارجی ،هستند که به ایران می آیند و ارزآوری آنها برای کشورمان بسیار اهمیت دارد اما متأسفانه 92 درصد از گردشگران از ایران خارج می شوند.

درحال حاضر 6 هزار شرکت گردشگری در صنعت گردشگری ایران فعالیت می کنند که از این تعداد 4 هزار شرکت فقط در تهران دایر هستند و فقط 10 درصد شرکت های گردشگری در تهران خدمات آنلاین دارند.

به گزارش عصرایران، ساسان نایب از فعالان عرصه گردشگری الکترونیک در ابتدای نشست خبری نشست گردشگری الکترونیک چشم اندازها، زیرساخت ها و دغدغه ها گفت: در چند سال اخیر صنعت گردشگری جای خود را به گردشگری الکترونیک داده است.

وی که از موسسان شرکت FLIGHTIO (سامانه رزرو و خرید آنلاین بلیت سفر) به شمار می رود ، افزود: رتبه صنعت گردشگری الکترونیک در گردشگری دنیا 85 درصد است که این موضوع در ایران 15 درصد است اما در دو سال اخیر یعنی از ابتدای تاسیس این شرکت رشد قابل توجهی پیدا کرده؛ به طوری که در سال 94 صنعت گردشگری الکترونیک در ایران از 2 درصد به 4 درصد رسیده و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به 20 درصد افزایش یابد.

وی گفت: ایران در بین 150 کشور در حال جذب گردشگر، رتبه 98 ام را داراست، که البته این رتبه در بخش گردشگران ورودی به دست آمده است.

92 درصد گردشگران در ایران، داخلی هستند

مدیرعامل شرکت فلایتیو تصریح کرد: 8 درصد از تعداد کل گردشگران در ایران ، گردشگران خارجی هستند که به ایران می آیند و ارزآوری آنها برای کشورمان بسیار اهمیت دارد اما متأسفانه 92 درصد از گردشگران از ایران خارج می شوند.


tnews.ir