9 ترفند زیبایی برای مراقبت از پوست در هنگام سفرهای هوایی

9 ترفند زیبایی برای مراقبت از پوست در هنگام سفرهای هوایی

هوای خشک داخل هواپیما به پوست صورتتان ظاهر خشک و خسته ای می بخشد. این راهکارها را امتحان کنید تا هنگام فرود احساس شادابی داشته باشید!

آبرسانی کنید!

2safar

هوای داخل هواپیما فشرده شده و مجددا بازیابی می شود، این هوای در گردش، رطوبت بسیار پایینی دارد. این موضوع اثرات نامطلوبی بر سلامت پوست شما خواهد گذاشت. برای مقابله با شرایط خشک پرواز، از پیش از رفتن به سمت فرودگاه آبرسانی به بدن تان را شروع کنید. سعی کنید تا قبل از پرواز حدود 300 میلی لیتر آب بنوشید و در حین پرواز نیز به نوشیدن آب ادامه دهید.

دستمال های مرطوب پاک کننده صورت را در کیف یا چمدان همراهتان قرار دهید.

2safar

در سفرهای هوایی خصوصاً شب هنگام، پیش از خواب حتماً صورتتان را تمیز کنید. در هواپیما بدلیل تماس با سطوحی مانند میز، صندلی و حتی مجله ها، در مواجهه بالاتری با میکروب ها قرار خواهید گرفت. پوستتان را در هواپیما تمیز کنید تا میکروب و کرم ها و مواد آرایشی از منافذ پوستتان زدوده شوند. از تمیز کننده های قوی که پوست را خشک می کنند اجتناب نمایید. به جای آن، بهتر است که پیش از خواب پوستتان را با دستمال های مرطوب پاک کننده صورت که اثر تمیز کنندگی ملایم تری دارند تمیز کنید تا از ایجاد جوش و سایر التهابات پوستی جلوگیری نمایید.

یک کرم مرطوب کننده سایز سفری با خود بردارید.

2safar

به دلیل رطوبت پایین هوای داخل هواپیما واجب است که پس از تمیز کردن پوستتان از مرطوب کننده استفاده کنید. در اواسط پرواز یک مرطوب کننده قوی آبرسان به پوستتان بزنید، حتی اگر پوست چربی دارید. هوای خشک سبب تحریک پوست به ترشح چربی اضافه می گردد که خود این امر به ایجاد آکنه کمک خواهد کرد. برای جلوگیری از این مشکل، از یک مرطوب کننده حاوی ویتامین E استفاده نمایید.

ضد آفتاب را از یاد نبرید.

2safar

متاسفانه پنجره های هواپیما محافظتی در برابر پرتو های زیان بار فرابنفش خورشید فراهم نمی کنند. وقتی در ارتفاعات بالا پرواز می کنید، خصوصاً در صندلی های کنار پنجره، در معرض آسیب این پرتو ها خواهید بود. مطالعه ای نشان داد که ریسک ایجاد سرطان پوست در خلبانان 25 برابر افراد عادی می باشد. یک ضد آفتاب سایز سفری با خود همراه داشته و روی پوست تان بزنید و در پروازهای طولانی مدت آن را تجدید کنید.

محصولات شخصی خود را همراه داشته باشید.

2safar

محصولات سازگار با پوستتان را در سایز مناسب در سفر به همراه داشته باشید و از امتحان محصولات پوستی جدید در هنگام سفر بپرهیزید.

از اسپری های آبرسان استفاده کنید.

2safar

به غیر از مرطوب کننده ها، اسپری های آبرسان در سفرهای طولانی مدت به یاری پوست شما می آیند. آب گل رز از مواد آبرسان مناسب پوست است.

از لمس کردن صورتتان بپرهیزید.

2safar

هر فرد به طور متوسط 18 بار در ساعت صورتش را لمس می کند. با توجه به میزان باکتری موجود بر سطوح مختلف هواپیما، منطقی است که اصلا در حین پرواز به صورتتان دست نزنید مگر اینکه دست هایتان را تازه تمیز کرده باشید. ضدعفونی کننده دست به همراه داشته باشید تا از آلودگی دست و متعاقبا صورت و حتی آسیب های ایمنی به بدن تان پیش گیری نمایید.

غذای خوب بخورید.

2safar

غذاهای مضر فرودگاه ها بدلیل در دسترس بودن و حاضر و آماده بودن، وسوسه کننده اند. اما غذاهای حاوی چربی و سدیم بالا بدن شما را در حین پرواز دچار بی آبی شدیدتری خواهند کرد و سبب التهاب های پوستی نیز می شوند. بهتر است که غذاهای سالمی چون سیب، آلوو انگور را بسته بندی کنید و با خود به پرواز ببرید. این مواد هم با اثرات زیان بار پرتوها مقابله کرده و هم چربی و نمک پایینی دارند.

کرم دست و مرطوب کننده لب را فراموش نکنید.

2safar

تنها صورت شما نیست که به رطوبت نیاز دارد. این دو قسمت حساس را نیز حین سفر به خاطر داشته باشید.