بیش از ۵۰ درصد اقامتگاه های کشور در مشهد قرار دارد

فرداد پرواز

06 مهر 1396


استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیش از ۵۰ درصد اقامتگاه‌های کشور در مشهد است و گردشگری زیارت بیش از ۵۰ درصد گردشگری کشور را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رشیدیان، دیشب در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که در هتل پارک حیات طرقبه برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه ریلی و افزایش امکانات حمل و نقل خراسان رضوی اقدامات خوبی انجام شده و طی سالهای اخیر به همت بخش عمومی، خصوصی و دولتی شاهد رشد خوبی در عرصه صنعت گردشگری در خراسان رضوی بوده‌ایم، اما هنوز تا رسیدن به حد مطلوب فاصله زیاد داریم.

وی افزود: وجود بارگاه منور رضوی در مشهد و وجود ظرفیت‌های متعدد جایگاه خاصی به صنعت گردشگری این کلانشهر،در عرصه ملی و بین‌المللی داده است و در این میان ایام محرم و همزمانی آن با هفته گردشگری فرصت بسیار خوبی برای معرفی مراسم‌ها، نمایش‌ها و آئین‌های مذهبی، تعزیه‌خوانی و غیره در این زمینه و ظرفیت‌سازی گسترده برای جذب گردشگر در این حوزه است.

استاندار خراسان‌رضوی با بیان اینکه این استان در سطح شهرستان‌های مختلف خود نیز دارای جاذبه‌های مذهبی و آئین‌های سنتی فراوانی در عزاداری امام حسین(ع) است که باید همه آن‌ها به خوبی معرفی شوند، خاطرنشان کرد: تعزیه‌خوانی در شهرهای مشهد، نیشابور، سبزوار، گناباد و بسیاری دیگر از نقاط استان سابقه دیرینه دارد.

رشیدیان، تصریح کرد: امسال باید با توجه به شعار سال و با محور تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری از دستاوردهای صنعت گردشگری بهره‌برداری بهتر و بیشتری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دولت با اختصاص تسهیلات 200 هزار میلیارد ریالی برای بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت از رشد و توسعه این حوزه‌ها حمایت می‌کند، که باید از این فرصت به‌خوبی استفاده کرد.


tnews.ir