5 مکان برتر برای دیدن شفق های قطبی در نروژ، ایسلند و سوئد

فرداد پرواز

این زمستان بهترین فرصت برای دیدن شفق های قطبی یا aurora borealis است. زیبایی های این پدیده ی طبیعی واقعا نفس گیر است. ما بهترین مکان ها ی ممکن و اینکه چه زمانی برای بازدید به این مکان ها بروید را به شما پیشنهاد می دهیم.SVALBARD، نروژ

این مجمع الجزایر در دریای بارنت Barents واقع شده است. اسوالبارد با جمعیت 3/000 نفر به همراه خرس های قطبی، گوزن های شمالی، فیل های دریایی و خوک های آبی، بین سرزمین اصلی نروژ و قطب شمال قرار دارد. سفر کنید به یک شهر کوچک در اسوالبارد به نام Longyearbyen برای لذت بردن از نور های آبی، سبز قطب شمال در طول روز و شفق های قطبی در شب.

زمان مناسب برای رفتن: بین نوامبر و فوریه.


TROMSO، نروژ

تروسمو بزرگترین شهر در شمال نروژ، غنی در تاریخ قطب شمال، فرهنگ، غذاهای مدرن است. با موقعیت نزدیک به 70 درجه شمال، نقطه شروع اولیه برای تجربه شفق قطبی است. شما همچنین می توانید سفر خود را در اینجا با طیف وسیعی از فعالیت های هیجان انگیز مانند سورتمه با سگ، تماشای نهنگ ها، سورتمه موتوری، و تماشای گوزن های شمالی و عقاب های دریایی ترکیب کنید.

زمان مناسب برای رفتن: اکتبر و مارس.


شبه جزیره SNAEFELLSNES، ایسلند

شبه جزیره Snaefellsnes با طول 90 کیلومتر، خارج از سمت غربی ایسلند، با خلیج Breioafjorour به شمال و Faxa خلیج به جنوب، از صخره های ساحلی زیبا تا پهنه های آتشفشانی، احساس شما را تسخیر خواهد کرد. ایده آل و زیباترین مکان برای دیدن شفق های قطبی در اینجا کوه Kirkjufell است. این کوه بیشترین کوه عکاسی شده در ایسلند است.

زمان مناسب برای رفتن: بین نوامبر تا مارس.


پارک ملی ABISKO، سوئد

پارک ملی ABISKO در Lapland سوئد برخی از بهترین شرایط جهان را برای شفق های قطبی ارائه می دهد. کوه های اطراف موجب آسمانی صاف و تمیز هستند. این مکان همچنین به عنوان درخشان ترین تجربه جهان در سال 2015 توسط Lonely Planet نامگذاری شد. شفق های قطبی بهترین تجربه در ایستگاه Aurora Sky هستند، که در میان عکاسان شفق قطبی محبوب است. Abisko در Mk Njulla واقع شده است، در ارتفاع 900 متری از سطح دریا، در یک نقطه با منابع بسیار کمی از نور یا صدا.

زمان مناسب برای رفتن: در شب های جمعه از اوایل دسامبر تا اواخر ماه مارس.


FINNMARK، نروژ

با وجود دمای سرد و این واقعیت که شفق های قطبی گذرا هستند، متغیر و غیر قابل پیش بینی، شمال نروژ جایی است که در زمستان باید آنجا باشید. شکار شفق های قطبی یک تجربه فراگیر در اینجا است. شهر کوچک آلتا Alta نقطه شروع مطلوب برای تجربه شفق قطبی است. شما نور جادویی شمالی را تجربه خواهید کرد، که در سراسر آسمان سیاه و سفید Finnmark در رنگ های زیبا در شب می رقصد. در اینجا رنگها و حرکت های آن ها منحصر به فرد طبیعت هستند، از جمله طیف رنگی از سبز و حتی قرمز. همچنین، Finnmark است که در آن شفق های قطبی با بیشترین فراوانی از همه ظاهر می شوند.

زمان مناسب برای رفتن: فوریه و مارس بهترین فرصت برای دیدن aurora borealis را ارائه می دهند.