۱۵ مقصد توریستی زیبایی برای برنامه های آینده سفری شما

۱۵ مقصد توریستی زیبایی برای برنامه های آینده سفری شما

از نیوزیلند گرفته تا ژاپن و کالیفرنیا، دنیا پر از سرچشمه های جوانی و پایتخت های زیبا است. سفر کردن به این نقاط زیبا روح شما را جوان، سرزنده و پر نشاط نگه می دارد و دیدن شگفتی های دنیا شما را بیش از پیش عاشق زندگی می سازد. ما در 2Safar برخی از رؤیایی ترین مقاصد سفر را به شما معرفی می کنیم. ممکن است نام برخی از آن ها را هرگز نشنیده باشید و در لیست آرزوهای شما برای سفر جایی نداشته باشند اما با خواندن این مقاله احتمال دارد لیست خود را مورد بازبینی قرار دهید!

تالاب آبی رنگ در ایسلند

2safar

جای تعجبی ندارد که نشنال جیوگرافی این استخر آبی فیروزه ای را از عجایب عالم نامیده است. تالاب آبی ایسلند یک اسپا ساخته دست بشر در فضای باز است که حاوی آب سرشار از مواد معدنی و گِل ژئوترمال حاوی سیلیکا می باشد. این تالاب در فاصله سی دقیقه ای ریکجاویک قرار گرفته و مکانی فوق العاده برای گذراندن چند ساعت در گل سفیدی است که برایتان پوستی درخشان به ارمغان می آورد.

پوسا دا دونا بیژا، فورناس، پرتغال

2safar

آیا دوست دارید در آب های طبیعی که با حرارت آتشفشان گرم می شوند غوطه بخورید؟ اگر تصور این کار برایتان هیجان انگیز است به پوسا دونا بیژا در آزورس آرچیپگالو بروید که تا 102 درجه فارنهایت حرارت دارد. این مکان را به واسطه ی خواص بینظیر درمانی اش، استخرهای بهشتی، آب شفا بخش و استخر جوانی می نامند.

پاموکاله در ناحیه ی دنیزلی ترکیه

2safar

پاموکاله در زبان ترکی به معنای قلعه ی کتانی است، نامی که وقتی به این پدیده ی طبیعی می نگرید دقیقاً در ذهن تان تداعی می شود. مجموعه ای از استخرهای ردیفی خیره کننده که قرن ها برای تسکین دردهای مختلف بشر به کار آمده است. زیبایی غیرواقعی و نیروی شفابخش این مجموعه ی طبیعی سالانه بیش از دومیلیون گردشگر را به این منطقه می کشاند. نام این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

حمام در چشمه های آلپ ژاپن

2safar

در فرهنگ ژاپنی از هزاران سال پیش غوطه ور شدن در حمام خانه های سنتی اونسِن مرسوم بوده است. این مراسم هنوز هم در نواحی چشمه های آب گرم طبیعی وجود دارد و بهترین مکان برای لذت بردن از این چشمه ها در آلپ ژاپن است که دارای آتشفشان های فعال است.

شهرهای کوساتسو و هاکونه دارای خانه های لوکس اونسن با حمام های بزرگ و متعدد و مجموعه های سلامتی هستند. به خاطر داشته باشید که حمام کردن دسته جمعی در ژاپن کاملا نرمال محسوب می شود.

مجموعه ی اسپای طبیعی فونته ورده در سیه نا، ایتالیا

2safar

اگر به دنبال یک تجربه ی فوق لوکس هستید، مقصد توریستی ای خارق العاده تر از مجموعه ی اسپای طبیعی فونته ورده در سیه نا برای پوست خود پیدا نخواهید کرد.خودتان را تصور کنید که در استخرهای آب گرم غوطه ورید و اطرافتان پر است از مزرعه های انگور و باغ های زیتون ایتالیایی. این مجموعه اولین بار در قرن هجده میلادی توسط دوک بزرگ، فردیناندو مدیچی بنا شد و از آن زمان به بعد سیر تحولی در خور یک منطقه ی درمانی در کلاس جهانی را پیموده است.

چشمه های آب گرم آتشفشانی در آروکانیا، شیلی

2safar

شیلی در لبه ی یک صفحه ی تکتونیک زمین شناسی واقع شده و تعجبی ندارد که این کشور پر است از آتشفشان ها و به تبع آن نقاط گرم ژئوترمال فراوان. یکی از این مناطق که برای اهداف مراقبت پوستی شاخص به شمار می رود در سانتیاگوی جنوبی در منطقه ی آروکانیا واقع شده است. بیش از 170 آتشفشان موجود در این منطقه، آن را به مکانی ایده ال برای حمام گرفتن در بسترهای سنگی حاوی آب گرم و استخرهای آب معدنی تبدیل کرده است. برای تکمیل این تجربه ی لذت بخش، مسیر رسیدن به آن از میان جنگل های انبوه و دریاچه های بکر می گذرد.

حمام های آب گرم دربوداپست، مجارستان

2safar

دلیل خوبی وجود دارد که بوداپسترا در زبان غیر رسمی به عنوان شهر اسپاها می شناسند. و باورتان بشود یا خیر، بسیاری از حمام های ترکی که در قرن 16 و 17 میلادی در شهر بوداپست وجود داشت هنوز هم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. تعداد هجده استخر مختلف و ده سونا هم وجود دارند که دارای قدمت تاریخی زیادی بوده و تمام آن ها برای تجربیات جدید در اختیار مردم و توریست ها قرار دارند. به ویژه حمام های معروف سیچینی با سبک معماری نئوباروک به مدد داشتن آب های حاوی منیزیوم، کلسیم و کربنات هیدروژن بالا، نزد مردم بسیار محبوب هستند. این آب دارای خواص بی نظیری برای درمان منافذ پوستی، آرتریت، اختلالات سیستم عصبی و بهبود جریان خون بدن است.

چشمه های داغ در بیتو، تایوان

2safar

مناظر طبیعی تایوان مملو از چشمه های آب داغ است که عمدتا توسط آتشفشان های خاموش شکل گرفته اند. بسیاری از این چشمه ها را امروزه تبدیل به مجموعه های حمام طبیعی و اسپا نموده اند. نمونه ی آن را می توان در شهر بیتو مشاهده کرد که جایگاه یک دره ی ترمال با نمایی خیره کننده است. در ناحیه ی یانگ مینگ شان، می توانید به هنگام بهار در چشمه های داغی که زیر شکوفه های زیبای گیلاس آرمیده اند شناور شده و از این تجربه ی بی نظیر غرق در لذت گردید.

چشمه های آتشفشانی در دشت های شمال کاستاریکا

2safar

فعالیت های اتشفشانی پیوسته ی کوه آرنال، چشمه های معدنی واقع دردشت های شمالی کاستاریکا را همواره غنی و زیبا نگه می دارد. امروزه پارک ملی آتشفشان آرنال تبدیل به یک زمین ژئوترمال پر از چشمه های آب گرم، حوضچه های گِلی، تالاب ها و سونا های طبیعی شده است که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر نقاط جهان با اهداف درمانی و زیبایی جذب خود می کند.

اسپای چشمه های آب داغ کالیستوگا در دره ی ناپا، کالیفرنیا

2safar

چشمه های آب داغ کالیستوگا در دره ی ناپاواقع در کالیفرنیا یکی از نقاط گردشگری ایالات متحده ی امریکاست که عده ی زیادی از وجودش بی خبرند. این ناحیه یکی ازغنی ترین و مغذی ترین گِل های درمانی را دارد که سر منشأ آن به مواد حاصل از فعالیت کوه آتشفشانی کونوکتی برمیگردد که در هشت میلیون سال پیش زمین این نواحی را کاملا پوشانده بودند. همان باقی مانده های مواد آن دوران هستند که اکنون این مکان را چنان محبوب ساخته اند؛ اسپاهایی که مخلوط خاکستر آتشفشانی و آب های داغ را عرضه می کنند.

دریای وادن، ساحل آلمان

2safar

ممکن است که در برداشت اول، یک منطقه ی مرطوب برای مقاصد درمانی در یک اسپای طبیعی مناسب به نظر نرسد، اما دریای وادن در آلمان حقیقتاً استثنایی در این مورد به شمار می رود. این دریا در طول ساحل دانمارک و آلمان واقع شده وجزر حاصل از دریای شمال در این تمام طول این منطقه گِلی سرشار از مواد معدنی از خود برجای گذاشته است. لجن این ناحیه برای غوطه خوردن، راه رفتن و کاربردهای زیبایی بسیار عالی و با کیفیت است.

استخرهای گرمایی در جزیره ی ولکان، سیسیلی

2safar

استخرهای آب گرم موجود در جزیره ی ولکان، سیسیلی، به طرز وحشتناکی پر از سولفور هستند. اما اگر بتوانید بوی زننده ی آن را تحمل کنید، بدنتان از خواص بی نظیر آن قطعاً سود خواهد برد. از دوران باستان که رومی ها این ناحیه را کشف کردند، استخرهای آب گرم آن مردم را به سوی خود جذب کرده است. در آن دوران مردم این استخرها را دودکش های آتش خدا یا همان ولکان می دانستند. اگرچه که لباس شنای شما در عرض چند روز چروک و نابود خواهد شد اما، استخوان ها، پوست و سیستم تنفسی تان بطرز معجزه آسایی جوان و شاداب خواهند گردید.

مجموعه ی اسپای وای اورا در روتوروا، نیوزیلند

2safar

ناحیه ی روتوروا در نیوزیلند به عنوان یکی ازمراکز دارای استخرهای گلی حباب دار، چشمه های جوشان آب گرم و آبگیر های گرم طبیعی در جهان شناخته شده است. برای اینکه از اغلب این امکانات موجود در منطقه بهره ببرید، می توانید در مجموعه ی توریستی اسپای وای اورا اقامت گزینید. این هتل که در سطح جهانی مطرح است انواع تکنیک های درمان ژئوترمال، گِل درمانی و شفابخشی مختلف را در یک اسپای خیره کننده گرد هم آورده است.

تالاب راه شیری در جمهوری پالائو

2safar

پالائو کشوری در اقیانوسیه است که از حلقه های جزیره ای متعددی پوشیده از جنگل های انبوه و آب های زمردین شکل گرفته است. با این حال آن چه در زیر این پوسته ی شگفت انگیز قرار گرفته است، راز زیبایی پوست شما خواهد بود. گِل سفید رنگ موجود در تالاب راه شیری در این کشور را می توان برای درمان و زیبایی تمام قسمت های بدن استفاده کرد. بومیان این منطقه قسم می خورند که وقتی از آب این منطقه بیرون بیایید ده سال جوان تر دیده خواهید شد! پس ارزش امتحان کردن را دارد !

حمام های قیصر-فردریک، ویزبادن، آلمان

2safar

این مجموعه با معماری هنر جدید در بین سال های 1910 و 1913 در نقطه ای که از قبل یک سونای رومی قدیمی قرار داشت، بنا گردید. با گذر قریب به صد سال از عمر این بنا، هم اکنون مجموعه ی قیصر-فردریک علاوه بر حفظ سونای سنتی رومی اش، دارای یک حمام بخار روسی، یک حمام بخار فنلاندی و مجموعه ی وسیعی از ماساژ درمانی های مختلف است.