13 حقیقت در رابطه با جام جهانی روسیه 2018

1. روسیه در 2 دسامبر 2010 برای اولین بار در تاریخ خود از میان کشور های پرتغال، اسپانیا، بلژیک، هلند و انگلستان به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شد. این مسابقات از تاریخ 14 جون تا 15 جولای 2018 (24 خرداد تا 24 تیر 1398) برگزار می شود. این نخستین بار است که یک کشور از اروپای شرقی میزبان جام جهانی است.

2safar

13 مورد درباره جام جهانی روسیه 2018

2. سی و دو تیم در این رقابت ها حضور دارند: روسیه و سیزده تیم از قاره ی اروپا (روسیه بدون شرکت در مسابقات انتخابی با امتیاز میزبانی به جام جهانی راه یافته است)، پنج تیم از قاره ی آفریقا، پنج تیم از آسیا و اقیانوسیه، پنج تیم ازآمریکایی جنوبی و سه تیم از آمریکای شمالی و مرکزی.

2safar

3. رقابت های جام جهانی در12 ورزشگاه و 11 شهر روسیه برگزار می شود. شهرمسکو میزبان مسابقه ی افتتاحیه و فینال خواهد بود.

4. روسیه در سال جاری نیز میزبان مسابقات جام کنفدراسیون ها بود. هشت تیم در این رقابت ها حضور داشتند که آلمان با پیروزی بر شیلی قهرمان شد.

5. عروسک نمادین جام جهانی 2018 گرگی به نام "زابی واکا" است. این عروسک که توسط یک دانش آموز طراحی شده است با رأی گیری آنلاین به عنوان نماد مسابقات انتخاب شده است.

2safar

6. حدود پانزده هزار داوطلب در مدیریت و میزبانی این مسابقات کمک خواهند کرد.

7. پیش بینی میشود یک میلیون و نیم توریست برای این مسابقات به روسیه سفر کنند و حدود سه میلیون نفر تماشاگر بازی ها در استادیوم ها باشند. همچنین سه میلیارد بیننده ی تلویزیونی برای این مسابقات پیش بینی می شود.

8. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وعده داده است که تسهیلات ویژه ای برای مسافرین خارجی در نظر بگیرد. از آن جمله می توان به لغو ویزا برای بازیکنان و هواداران فوتبال اشاره کرد که به نوبه ی خود در تاریخ جام های جهانی بی سابقه است.

9. پاناما و ایسلند اولین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کنند. رئیس جمهور ایسلند روز صعود تیم ملی فوتبال این کشور به جام جهانی را تعطیل ملی اعلام کرد.

10. تیم های ملی مصر، مراکش و پرو هر یک به ترتیب پس از 28، 20 و 36 سال موفق به راهیابی به جام جهانی شده اند. پرو با پیروزی در مقابل نیوزلند نام خود را به عنوان آخرین تیم حاضر در جام جهانی روسیه به ثبت رساند.

11. ایتالیا، قهرمان چهار دوره ی پیشین جام جهانی، بزرگ ترین غایب این رقابت ها به شمار می رود. این تیم با شکست در رقابت حذفی مقابل سوئد از صعود به جام جهانی بازماند. از قاره ی اروپا هلند نیز موفق به صعود نشده است. از دیگر غایبین این جام می توان به ایالات متحده آمریکا اشاره کرد. این اولین بار است که از سال 1986 آمریکا از حضور در مرحله ی نهایی این رقابت ها باز مانده است. از قاره ی آقریقا نیز تیم های ساحل عاج، کامرون و غنا از غایبین بزرگ هستند.

12. برزیل با بیست و یک حضور در جام جهانی رکورد دار است و از سال 1930 تا کنون در همه ی ادوار جام جهانی حضور داشته است.

13. پیش بینی ها حاکی از شانس بالای آلمان برای قهرمانی در این مسابقات است. فرانسه بعد از آلمان بیشترین شانس قهرمانی را دارد. برزیل و آرژانتین شانس های بعدی هستند.

2safar