10 مکان زیبا و دیدنی کشور چین

فرداد پرواز

@val3

چین با توجه به قلمرو وسیع و تاریخی طولانی، برای دیدن و کشف آن زمان بسیاری باید گذاشت. در فرداد پرواز برای شما 10 جاذبه مهم در چین را ذکر کرده ایم.


1. دیوار بزرگ چین در پکن - بلندترین دیوار جهان

در چشم بسیاری از مسافران، اگر دیوار بزرگ را ندیدید، به چین حتما سفر کنید و از این دیوار زیبا دیدن فرمائید. دیوار چین یکی از نمادین آن کشور، طولانی ترین دیوار جهان است، هم چنین شاهکار هیجان انگیز معماری دفاعی باستانی. مسیر پیچشی آن بر روی کشور ناهموار و کوه های شیب دار در بعضی از مناظر بزرگ به چشم می خورد. این جایگاه خود را در میان "عجایب هفتگانه جهانی جدید" و سایت های میراث جهانی یونسکو در چین شایسته می دانند.

این دیوار از مرز غربی چین تا سواحل شرقی فاصله دارد، در مجموع حدود 5000 کیلومتر (3100 مایل) است، دیوار چین از بهترین بخش های حفظ شده نزدیک به پکن می باشد. بنابراین دیوار چین تنها جاذبه ایست که مردم معمولا به آن اشاره می کنند.

@val3


2. ارتش سرخ مایل به قرمز در شیان - یکی دیگر ازجاهای دیدنی چین

ارتش سرخپوست بیش از 2000 سال است که در زیر زمین قرار دارد. با این حال، در سال 1974، کشاورزان حفاری یکی از بزرگترین سایت های باستان شناسی در جهان است. در سال 1987، به میراث فرهنگی جهانی تبدیل شد.

@val3


3. شهر ممنوعه در پکن - کاخ امپریال برای 24 امپراتور

شهر ممنوعه "شهر قصر" بود که ورود افراد عادی به قصر ممنوع بود.ساخته شده از معماری عجیب و غریب چینی باستان، بیش از 8000 اتاق با سقف طلایی، به زیبایی طراحی و رنگ قرمز و زرداست.

شهر ممنوعه قصر امپراتوری سلسله مینگ و چینگ برای 560 سال تا سال 1911 بود. 24 امپراتور در آنجا زندگی می کردند. میراث فرهنگی جهانی، و در حال حاضر به عنوان "موزه کاخ" در میان چینی شناخته می شود، این خانه گنجینه ای از آثار تاریخی و فرهنگی چین است.

این شهر به عنوان یکی از پنج کاخ مهم در جهان شناخته شده است (با قصر ورسای در فرانسه، کاخ باکینگهام در انگلستان، کاخ سفید در ایالات متحده و کرملین در روسیه).

@val3


4. بوند در شانگهای - افقی خیره کننده، معماری استعماری

بوند یکی از قابل تشخیص ترین نمادهای معماری در شانگهای است. این ساختمان نمایش جهان را با ساختمان های استعماری اروپایی و آسمان خراش ها به خود جلب کرده است و در طرف دیگر هانگپو، مسکن یکی از بخش عمده کسب و کار در جهان را نشان می دهد.

بوند در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، در منطقه پرجمعیت شانگهای تاسیس شد. وقتی اولین شرکت بریتانیایی در سال 1846 در دفتر بوند افتتاح شد، این ساختمان به ظاهر زیبایی تبدیل شد.

@val3


5. رودخانه لی در گیلین - زیباترین صحنه های چین

چشم انداز کارست در امتداد رودخانه لی، قلب هنرمندان را جذب کرده است. نسل از نقاشان و شاعران چینی از زیبایی طبیعت الهام گرفته شده است، با استفاده قلم خود برای جذب مناظر طبیعی نفس.امروزه رودخانه لی یک مقصد عکاسی محبوب است. وقتی مسافران چینی به دنبال زیبایی طبیعی هستند، آنها ابتدا از رودخانه لی و یانگشو فکر می کنند. بخش 83 کیلومتری رودخانه لی بین گیلین و یانگشواست که زیباترین منطقه آنجا است. چشم انداز رودخانه با تپه های شگفت انگیز، صخره های شیبدار و روستاهای کشاورزی تزئین شده و با گیاهان بامبو. رودخانه لی به عنوان یکی از "ده ها عجایب برتر جهان است و تو فهرست مجله ملی جغرافیای آمریکا است. چندین شخصیت مشهور جهان از ری ری، از جمله رییس جمهور سابق آمریکا، بیل کلینتون و جورج بوش (ارشد) و بیل گیتس از این رودخانه زیبا بازدید کرده اند.

@val3


6. پانداها غول پیکر در چنگدو - "گنج ملی" چین

پاندا غول پیکر نه تنها به شدت توسط مردمان چین بلکه توسط گردشگران جهان هم شناخته شده اند، از خارجی ها و نه گرچه بسیاری از باغ وحشها در چین و دیگر نقاط وجود دارد، جایی که می توانید یک پاندا غول پیکر ببینید، بهترین مکان برای دیدن آنها چنگدو است - زادگاه پاندا غول پیکر.

سه مکان وجود دارد که می توانید پانداها را از نزدیک را مشاهده کنید: مرکز شیلات و تحقیقات چنگدو پاندا، دره Dujiangyan Panda و پایگاه Bifengxia Panda Base.

مرکز چنگدو پاندا در شمال شهر است و بیشتر تاسیس شده است. پایه Bifengxia پاندا 2 ساعت از چنگدو است، پانداهای بیشتری دارد و شما می توانید پانداهای بیشتری را در زیستگاه طبیعی خود مشاهده کنید. شما می توانید با یک برنامه داوطلبانه در Bifengxia یا Dujiangyan Panda Valley، یک ساعت در خارج از چنگدو، به پانداها نزدیک شوید.

@val3


7. کوه های زرد در نزدیکی شانگهای - عجایب افسانه ای

در شرق چین، نزدیک به شانگهای و Hangzhou، منطقه ناحیه کوهستانی، مسافران میتوانند پنج شگفتی آنرا ببینن: خورشید بالا می رود، دریاها ابر، سنگ های عجیب و غریب، درختان کاج پیچیده و چشمه های گرم.

کوه های زرد مشهورترین قله ها در چین و یکی از سه پارک ملی ملی چین است که دو نفر دیگر پارک ملی جنگل Zhangjiajie و پارک ملی جنگل جیوژایگو هستند. پارک ملی زرد کوه در مقایسه با دو پارک ملی دیگر، به راحتی دسترسی پیدا می کند و طبیعتا محبوب تر و مشغول است.

جیوژایگوو در استان سیچوان، غرب چین، از دریاچه های رنگارنگ خود و سقوط شاخساره مشهور است؛ پارک جنگلی ملی Zhangjiajie شناخته شده است برای ستون های سنگ گرانبها آن است. اگر به دنبال مناظر جهانی می گردید، به همه آنها توجه کنید.

@val3


8. کاخ پوتالا در تبت - قلب سقف جهان

کاخ Potala نماد تبت است. در سال 1994، آن را یک سایت میراث فرهنگی جهانی یونسکو اعلام کردند. این یک خانه گنج بزرگ از مواد و مقالات از تاریخ، مذهب، فرهنگ و هنر تبت است. کاخ به طور گسترده ای برای مجسمه های گرانبها، نقاشی های دیواری، کتاب مقدس، مجسمه های بودایی، عتیقه جات و جواهرات مذهبی در داخل محصور شده است.

@val3


9. ویکتوریا هاربر در هنگ کنگ - آسمان افسون افسانه ای توانا

دیدگاه ویکتوریا هاربر از ویکتوریا پیک به هنگ کنگ به عنوان صعود از دیوار بزرگ به چین است؛ آن را چشم انداز نمادین از "بالا بردن" هنگ کنگ به موفقیت و رفاه ارائه می دهد.

ویکتوریا پیک بهترین نقطه برای دیدن چشم پرنده از هنگ کنگ است. بازدید از اوج، صحنه های شبانه روز و شب را باید در نظر داشته باشید. ساختمان های بلند را در اطراف مشغول ویکتوریا هاربر که به طرف سرزمین اصلی چین چیده شده است، مشاهده کنید. در شب، مناظر زرق و برق دار است.

@val3


10. دریاچه هانگزو - بهشت روی زمین

هانگزو به خاطر چشم انداز زیبایی طراحی شده آن به عنوان "بهشت روی زمین" چینی مشهور است. این دریا بعد از اینکه چینی ها به پارک های باغی برای تفریح علاقه مند شدند، ایجاد شد.

غرب دریاچه جای آرامش است که در آن شهرنشینی یک افسانه در افق شمال شرقی و کوه ها در سه طرف دیگر قرار دارد. بتکده گاه و پل چنگال چینی جو را به خیابان های دره، جزایر سرسبز و تپه ها اضافه می کند.

برای تحسین زیبایی غرب دریا، بازدیدکنندگان میتوانند در اطراف دریاچه دوچرخه سواری کنند، در اطراف دریاچه قدم زدن و یا در دریاچه کروز کوتاهی کنند.

@val3