10 راهکار برای این که سبک تر سفر کنید

10 راهکار برای این که سبک تر سفر کنید

اگر می خواهید سبک تر سفر کنید ، در چک امنیتی دچار مشکلی نشده و اضافه بار هم پرداخت نکنید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. سایت suitcase.com نتایج یک بررسی را منتشر کرد که نشان می داد 57% مسافران با بار کمتری نسبت به قبل سفر می کنند و در عین حال هنوز 56% از مردم هستند که دوست دارند با چمدان های کمتری سفر کنند.

این مقاله حاوی توصیه هایی از سایت مذکور است تا مشکل بار خود در سفر را برطرف کنید.

2safar

1- هر زمان که می توانستید برای سفرتان چمدان یا کیف کوچکتری برگزینید. هر چه چمدان تان بزرگ تر باشد، بیشتر وسوسه خواهید شد که وسایل اضافه با خودتان بردارید. به خاطر داشته باشید که وقتی چمدان سبک تری خریداری می کنید به این معنا نیست که می توانید سایز بزرگ تری از حد مورد نیازتان را انتخاب کنید.

2safar

2- وقتی که در حال آماده سازی برای سفرتان هستید، یک پیش نویس تهیه کنید از هر رویداد، قرارهای ملاقات یا کارهایی که قرار است در سفر انجام دهید. سپس دمای هوا در مقصد را بررسی کنید. به این صورت دقیقاً خواهید دانست که چه چیزهایی قرار است بپوشید و بار اضافه با خود نخواهید برد.

2safar

3- یک فهرست از وسایلی که می خواهید با خود بردارید یادداشت کنید. سپس مجدداً لیست را مورد بررسی قرار دهید و اقلام آن را به موارد ضروری تر کاهش دهید

2safar

4- توجه داشته باشید که شلوارهای جین نسبت به شلوارهای کتانی و پارچه ای سنگین ترند، کفش های تنیس نیز نسبت به کفش های راحتی وزن بیشتری دارند.

2safar

5- برای سفرهای تجاری یک تم رنگی را برای شلوارها و پیراهن های خود برگزینید. سپس از لوازم جانبی رنگی مثل روسری، دستمال گردن، کراوات، جواهرات، کمربند و غیره استفاده کنید تا تیپ هر روزتان متنوع شود.

2safar

6- اگرچه در کلام راحت تر از عمل است، اما واقعاً باید از لباس هایی که برای وقت مبادا برمی دارید چشم پوشی کنید. مثلا اگر هتل تان باشگاه ورزشی دارد دلیل نمی شود که شمایی که در حالت عادی ورزش نمی کنید با خود لباس ورزشی به سفر ببرید.

2safar

7- در مورد لوازم بهداشتی مثل شامپو، صابون، دهانشویه، سشوار و غیره از انواع کوچک تر با خود به سفر ببرید یا از وسایل هتل استفاده کنید تا بار اضافی با خود حمل نکنید. همچنین می توانید یک کیف بهداشتی برای مسافرت هایتان درست کنید که شامل بطری های سایز سفری است و آن را برای موقع عبور از چک امنیتی در محل قابل دسترسی در کیف تان قرار دهید.

2safar

8- در صورتیکه برایتان مقدور است از امکانات لباسشویی در مقصد استفاده کنید تا مجبور نباشید برای هر روزتان یک دست لباس بردارید.

2safar

9- ابتدا همه چیز را بیرون از چمدان تان روی هم بگذارید. اینطوری متوجه خروارها لباس و وسایلی که می خواهید ببرید می شوید و مقادیری از آن ها را که ضروری نیستند کم خواهید کرد. ولی اگر از ابتدا همه چیز در چمدان بچینید ، اندک جای اضافه هم که داشته باشید وسوسه می شوید چیز جدیدی به وسایل سفر اضافه کنید و این یعنی حمل بار بیشتر!

2safar

10- حتماً یک ترازوی چمدان تهیه کنید و پیش از ترک منزل بار خود را وزن کنید. بدین ترتیب در فرودگاه از وزن بار خود غافلگیر نشده و احیاناً مجبور به پرداخت اضافه بار نخواهید شد.

2safar