10 ترفند هوشمندانه برای جای دادن هرگونه وسیله در چمدان

10 ترفند هوشمندانه برای جای دادن هرگونه وسیله در چمدان

1. زیپ چمدان را محکم ببندید، سپس وسیله اضافه کنید.

وقتی چمدان تان را می بندید همه چیز به سمت داخل فشرده می شود و فضای بیشتری برای وسایل دیگری که دوست دارید در لحظات آخر اضافه کنید فراهم می گردد.

2safar

چمدان را ببندید، سپس دوباره آن را باز کنید و بدنبال فضاهای خالی بین وسایل و گوشه های چمدان تان بگردید.

2. ترتیب صحیحی اتخاذ کنید.

2safar

برای بسته بندی همیشه از لباس های سنگین تری مثل شلوارهای جین شروع کنید و سپس لباس های نازک تری مثل پیراهن ها را بگذارید تا راحت تر بتوانید چمدان را فشرده سازید. به علاوه، قرار دادن لباس های ظریف تر در قسمت های بالاتر چمدان جلوی فشرده و چروک شدن آن ها توسط لبای های سنگین تر را می گیرد.

3. یک تم رنگی برگزینید.

2safar

لباس هایی که با خود به سفر می برید را از یک خانواده رنگی برگزینید. می توانید از رنگ های خنثی، نیلی یا سفید بر اساس تیپی که می خواهید بزنید انتخاب کنید، اما اگر به یک تم رنگی وفادار بمانید بهتر می توانید لباس های بالا تنه و پایین تنه خود را با هم هماهنگ و ترکیب کنید. بدین ترتیب می توانید لباس های کمتری هم با خود به سفر ببرید بدون اینکه نگران باشید که شلوارهایتان با هیچکدام از بلوزها هماهنگ نیستند.

4. از کفش ها بهره وری کنید.

2safar

وقتی کفش ها را از پهلو درون چمدان می گذارید فضای کمتری اشغال خواهند کرد. اما قبل از بسته بندی کفش ها تا حد امکان از آن ها استفاده کرده و درون شان را با جوراب، لباس زیر یا کراوات پر کنید تا حتی یک اینچ از فضا هم به هدر نرود.

5. بسته کامل لوازم آرایشی را برندارید.

2safar

بطری ها و پالت های حجیم لوازم آرایش هم فضای چمدان تان را اشغال می کنند و هم وزن بارتان را بالا می برند، بعلاوه تنها مقدار اندکی از آن ها را در سفر استفاده خواهید کرد. کمی از کرم صورت و کرم پودرتان را درون یک جالنزی تمیز بریزید تا در فضا صرفه جویی کنید.

6. حجیم تر ها را بپوشید.

2safar

لباس های جاگیر تر مثل سوییشرت یا کفش های ورزشی را بهتر است در چمدان تان نگذارید. آن ها در حین سفر به تن کنید تا فضا برای سایر وسایل در چمدان بماند. بدین ترتیب هر وقت که خواستید آن را از تن خارج می کنید و هر جا هم که نیاز به لباس بیشتری دارید مانند فضای سرد داخل هواپیما آن را مجددا به تن می کنید.

7. ژاکت های کمتری بردارید.

2safar

ژاکت ها از جمله فضاگیرترین لباس های داخل چمدان به شمار می روند، اما حتی در شب های تابستان هم ممکن است نیاز به پوشیدن ژاکت داشته باشید. می توانید به جای ژاکت های زیپ دار معمول تان، شال و شنل با خود بردارید، این قبیل لباس ها را به راحتی می توانید لوله کنید و در فضاهای کوچکتر چمدان جای بدهید.

8. چمدان درست را انتخاب کنید.

2safar

چمدان هایی که قابلیت بزرگ تر شدن دارند به شما کمک می کنند که فضای بیشتری برای وسایل تان داشته باشید. چمدان های نرم را در کناره ها بیشتر می توان فشار داد و از این نظر بهتر از چمدان های سخت هستند.

9. لباس ها را لوله کنید.

2safar

لباس های لوله شده نسبت به تا شده فضای کمتری در چمدان می گیرند. یک فایده دیگر لوله کردن لباس هم اینست که اگر این کار را به دقت انجام دهید، لباس هایتان دیگر اثر تا شدگی و چروک نخواهند داشت.

10.کمربندها را صاف قرار دهید

2safar

به جای اینکه کمربندهایتان را لوله کنید آن ها بصورت صاف در محیط چمدان قرار دهید. بدین ترتیب تقریباً هیچ فضایی اشغال نخواهند کرد.