1.5میلیارد دلاربه توسعه گردشگری روستاهای گیلان اختصاص یافت

فرداد پرواز

07 آبان 1396


رشت- ایرنا- استاندار گیلان گفت: افزون بر 1.5 میلیارد دلار برای اشتغالزایی در روستاها از محل صندوق توسعه ارزی اختصاص یافته است.

به گزارش روز یکشنبه، روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از پروژه های گردشگری – بوم گردی رشت ،توسعه صنعت گردشگری را از اولویت های اصلی استان به منظور توسعه درآمد و اشتغال خانوار گیلانی عنوان و اظهار کرد: در تلاشیم بیشترین سهم را از این اعتبار برای استان جذب کنیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارم اگر 70 درصد تسهیلات مذکور را به ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاها اختصاص دهیم کاری عقلایی انجام داده ایم، اضافه کرد: این روند می تواند به خودکفایی خانوار روستایی بیانجامد.

وی تأکید کرد: نباید ساختار اصلی روستاها تغییر کند؛ بلکه بایستی با حفظ ساختار روستاها و صیانت از محیط زیست و جنگل ها، در اجرای طرح های مختلف گردشگری – بوم گردی شتاب بیشتری به خرج دهیم.

استاندار گیلان درخصوص شرایط دریافت تسهیلات روستایی اظهار داشت: ترتیبی اتخاذ کرده ایم ظرف هفته های آینده متقاضیان بتوانند از طریق بانک های عامل مختلف نظیر کشاورزی، کارآفرینی امید، پست بانک و چند بانک دیگر، نسبت به دریافت تسهیلات مربوط به اجرای چنین طرح هایی اقدام کنند.

سالاری افزود: طی روزهای آینده کمیته ای با عنوان کمیته گردشگری – روستایی به منظور استفاده از ظرفیت های روستایی گیلان در راستای گسترش واحدهای بوم گردی روستایی در سراسر استان تشکیل می شود.

وی هدف از تشکیل این کمیته را معرفی تولیدات و صنایع دستی بومی استان، کمک به جذب هرچه بیشتر گردشگر، رونق کسب و کار و توانمندسازی خانوار گیلانی عنوان و تصریح کرد:این اقدامات بایستی در ساختاری مشخص و منظم شکل بگیرد تا هدف مذکور محقق شود.


tnews.ir