جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در اراک گشایش یافت

فرداد پرواز

19 شهریور 1396


دومین جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری عصر روز پنجشنبه با شرکت پنج استان و با حضور معاون امورمطالعات و گردشگری سازمان میراث فرهنگی،استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان استانی در مجتمع رفاهی و گردشگری امیرکبیر اراک گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در این جشنواره مراحل تهیه و طبخ غذا و سنت ها و آیین های فرهنگی و معنوی استان های تهران، البرز، قم، مرکزی و اصفهان در قالب 100 غرفه در معرض دید علاقه مندان گذاشته شد.

نائب رئیس انجمن دوستی ایران،در آیین گشایش این جشنواره گفت: 70 درصد فعالیت های این انجمن در خارج کشور آشنایی با فرهنگ ایرانی است و این نهاد در قالب برنامه های متنوع اشاعه دهنده فرهنگ ایرانی در آن سوی مرزهای جغرافیایی تلاش می کند.

رضا سیدان افزود: هر کشوری برای ورود به توسعه یافتگی باید از نظام مردم سالاری استفاده کند و چه بهتر که برای این مهم،شهروندان به کمک دولت ها بیایند زیرا دولت ها،با پیچیدگی های متعددی درگیر هستند.

وی گفت: ایران سرافراز در زمره معدود کشورهایی است که از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای مشارکت های اجتماعی در کنار دولت استفاده مناسبی کرده است.

سیدان افزود: برای معرفی داشته های فرهنگی و اجتماعی باید از ظرفیت هنرمندان،در بخش های مختلف بهره گرفت تا نسل جدید را با این توانمندی ها مانوس کرد.

نائب رئیس انجمن دوستی ایران گفت: فرهنگ ایرانی اسلامی اگر بیشتراز دیگر کشورها غنا نداشته باشد؛ کمتر ندارد و لازم است برای معرفی داشته های ناب فرهنگی و تاریخی به جهانیان تلاش کنیم.

سیدان افزود: این انجمن آمادگی دارد جشنواره ملی سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری را،در کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین برگزار کند.


http://www.irna.ir