گسترش زیرساخت های گردشگری در مالدیو

فرداد پرواز

24 آبان 1396


دادستان کل مالدیو در کنفرانسی خبری در نشست «بازار سفر جهان» لندن از چند توسعه جدید در صنعت گردشگری این کشور خبر داد.

این برنامه های اعلام شده شامل گسترش فرودگاه بین المللی ولانا (Velana) که اخیرا نام آن تغییر کرده، افتتاح پل دوستی چین-مالدیو در ماه جولای سال ۲۰۱۸ و همچنین برنامه های توسعه ای برای ارایه خدمات سلامت در مالدیو می شوند.

به گفته محمد آنیل، دادستان کل مالدیو، این خدمات سلامت که در سطح جهانی و درجه یک خواهند بود، در سال ۲۰۱۸ در دسترس صنعت محلی و گردشگری این کشور قرار خواهند گرفت.

علاوه بر این، دولت مالدیو می خواهد یک «شهر جوانان» در جزیره هولوماله،که نزدیک پایتخت این کشور واقع است، بسازد. هدف از ساخت این شهر به وجود آوردن امکانات و مشاغل جدید برای نسل های آینده است.

این برنامه های توسعه ای جدید می توانند تقاضای رو به افزایش برای گردشگری در این کشور جزیره ای را مورد حمایت قرار دهند.

در حال حاضر بریتانیا، یکی از بازارهای اصلی فرستنده گردشگر به مالدیو است و بین ماه های ژانویه و آگوست سال ۲۰۱۷، بیش از ۶۸ هزار گردشگر بریتانیایی از مالدیو بازدید کردند.

پل دوستی چین-مالدیو که قرار است در ماه جولای سال ۲۰۱۸ کامل و افتتاح شود، کمک قابل توجهی به زیرساخت های مالدیو می کند. این پل که طول آن ۱.۳۹ کیلومتر و عرض آن ۲۰.۳ متر خواهد بود، لبه شرقی شهر ماله را به گوشه غربی جزیره هولوله، یعنی جایی که فرودگاه بین المللی ولانا واقع شده، متصل می کند.


tnews.ir