گروههاي بزرگ هتلداري جهان به ايران مي آيند

فرداد پرواز

18 دی 1395


عضو شوراي مشورتي کنفرانس سرمايه گذاري در صنعت گردشگري و هتلداري گفت: سرمايه گذاران بزرگ صنعت هتلداري جهان براي بررسي شرايط سرمايه گذاري در گردشگري به ايران مي آيند.

به گزارش بام ايران خبر ، اکبر غمخوار به خبرنگار مهر گفت: کنفرانس سرمايه گذاري در صنعت هتلداري و گردشگري (IHTIC) از روز ۱۹ تا ۲۰ بهمن ماه در هتل پارسيان اوين با حضور فعالان گردشگري، هتلداري و گروههاي هتلداري بزرگ داخلي و خارجي برگزار مي شود. اين کنفرانس توسط سازمان متولي اجراي کنفرانس هاي سرمايه گذاري جهاني گردشگري و هتلداري سازمان دهي شده است اين سازمان سمينارهاي متنوعي را برگزار مي کند به عنوان مثال در آلمان هر سال دو هزار نفر در آفريقا و قاره هاي ديگر را گردهم مي آورد تا درباره ظرفيت هاي هتلداري و گردشگري به صورت رو در رو صحبت کنند. امسال هم اين برنامه در ايران برگزار خواهد شد.

وي گفت: اين برنامه چهار گروه مخاطب خواهد داشت از جمله سرمايه گذاران علاقه مند براي حضور در ايران، شرکت هاي زنجيره اي هتلداري و طراحان بين المللي هتل و شرکت هايي که مطالعات امکان سنجي براي ساخت هتل را انجام مي دهند. از ايران نيز شرکت هاي علاقه مند در حوزه سرمايه گذاري حضور دارند.

غمخوار بيان کرد: در اين برنامه چالش هاي گردشگري اعم از هتل، سيستم هاي حمل و نقل هوايي و آژانس هاي گردشگري مطرح مي شود و تا کنون حضور گروههايي از جمله اکور فرانسه، ملياي اسپانيا، روتانا، رودا در اين برنامه قطعي شده است. همچنين مقامات ايراني نيز از وزارت اقتصاد و دارايي، سازمان ميراث فرهنگي و بانک ها در اين برنامه حضور پيدا مي کنند.

غمخوار گفت: بايد در ايران تاسيسات زيربنايي مانند هتلها، خدمات رفاهي و حمل و نقل توسعه يابد و اين کارها انجام نمي شود مگر اينکه سرمايه گذاران خارجي به ايران بيايند. اين سمينار به نوعي پتانسيل هاي موجود قوانين و مقررات و تسهيلات سرمايه گذاري را معرفي مي کند. همچنين در پنل مربوط به شهرداري ها نيز شهرداران کلان شهرها تسهيلاتي که به سرمايه گذاران خارجي خواهند داد را تشريح مي کنند.


http://tnews.ir