گردشگری معدن در کوهبنان راه اندازی می شود

فرداد پرواز

9 دی 1395


مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: برای نخستین بار در استان کرمان گردشگری معدن در شهرستان کوهبنان راه‌‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمود وفایی در نشست با فرماندار کوهبنان به ثبت جهانی کویر لوت اشاره کرد و اظهار‌داشت: خوشبختانه با ثبت کویر لوت در فهرست میراث جهانی تقاضا از سوی گردشگران داخلی و خارجی برای دیدن این اثر طبیعی رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها و جشنواره‌های مختلفی در محل کلوت‌های شهداد برپا می‌شود، تصریح کرد: این جشنواره‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و اداره کل میراث فرهنگی به عنوان بخش دولتی بر این فعالیت‌ها نظارت می‌کند.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گردشگری معدن را یکی دیگر از ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان جهت جذب گردشگران عنوان کرد و گفت: استفاده و بهره‌برداری مناسب از این پتانسیل گردشگری برای نخستین بار از سوی استان کرمان مطرح شد چرا که این استان در بخش معادن بسیار غنی است.

وفایی با اشاره به اینکه شهرستان کوهبنان کلکسیون کاملی از ظرفیت‌های گردشگری بوده که گردشگری معدن بخشی از این کلکسیون است، افزود: این شهرستان در بخش معادن زغال‌سنگ بسیار غنی بوده و می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی، معادن متروکه و حتی در حال فعالیت را محلی برای جذب گردشگر تبدیل کرد.

وی به لزوم آموزش راهنمایان تخصصی معادن در استان کرمان اشاره کرد و گفت: با وجود راهنمایان متخصص و اماده‌سازی زیر‌ساختهای لازم، در مناطق روستایی به راحتی می‌توان معادن این شهرستان را مملو از گردشگران علاقمند کرد.


http://tnews.ir