گردشگری کشور رویدادها را فراموش کرده است

فرداد پرواز

21 آبان 1396


محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست گفت: «این جلسه برای هم‌اندیشی دو موضوع مهم حوزه صنایع‌دستی و گردشگری عشایری و روستایی برگزار شده است.

او تصریح کرد:خوشبختانه با پیگیری رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، موفق شدیم که سهم خوبی از اعتباری که برای اشتغال روستایی درنظر گرفته شده بود نصیب سازمان میراث‌فرهنگی شود.

معاون گردشگری ادامه داد: امروز بحث تخلیه روستاها از تهدیدات جدی کشور است چراکه حاشیه‌نشینی و سایر مشکلات را به وجود می‌آورد، خوشبختانه با اجرای طرح‌های بوم‌گردی بسیاری از روستاها ،احیا شدند.

او افزود: یکی از مطالب مهم این است که اکثر استان‌ها بر بحث زیرساخت‌ها متمرکز شده‌اند، اما موضوعی که ما باید به آن توجه کنیم این است که راندمان ما در حوزه گردشگری به چه میزان است، ما باید بدانیم این چرخه چه فعالیتی را ایجاد می‌کند، صنعت گردشگری یک صنعت پویاست و این چرخه دائم در حال فعالیت است.

محب‌خدایی ادامه داد: در صنعت گردشگری از زمانی که استارت خورده، هزینه‌ها آغاز شده است و اگر نتوانیم گردشگر وارد کشور کنیم، این صنعت بازخورد معکوس خواهد داشت و هزینه بر دوش کشور خواهد گذاشت.

او تصریح کرد: گردشگری کشور رویدادها را فراموش کرده است، ما باید رویدادهایی تعریف کنیم که تولید سفر کند تا بتوان از آن‌ها بهره‌برداری کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: باید از بودجه‌ای که اختصاص داده شده است، برای تولید و اشتغال و رونق صنعت گردشگری و صنایع‌دستی استفاده کنیم، باید بتوانیم با ایده‌های خلاقانه از سهم درنظر گرفته شده برای سازمان نهایت استفاده را داشته باشیم.


http://tnews.ir