آیا گردشگری یک سرگرمی و تفریح است؟

فرداد پرواز

6 مهر 1396


کتاب «بسیار سفر باید» که با مرور تئوری عصر روندگی و جابجایی با تاکید بر لزوم درنگ و تأمل در سفر می‌پردازد، همزمان با روز جهانی گردشگری رونمایی شد.

این کتاب حاوی جستارهای انسان‌شناختی دکتر نعمت‌الله فاضلی در زمینه گردشگری و سفر است که با استفاده از روش خود ـ‌ مردم‌نگاری و براساس سفرنامه‌های خود و دیگران نوشته است. نویسنده سال‌هاست تجربه تدریس و نوشتن متون علمی- تحقیقی دارد و در این اثر تلاش کرده با استفاده از روش شرح حال‌نویسی، برخی ویژگی‌های تلقی و تصور ایرانیان از غرب و بریتانیا و در بخش‌های عمده‌ای از کتاب،در خصوص سفر به عنوان فعالیتی توام با تحقیق و تأمل بر اساس تجربه زیستی‌اش توضیحاتی ارائه دهد.

مراسم رونمایی از این کتاب که به جریان سیال و جابه‌جایی انسان‌ها و احوال آن‌ها می‌پردازد، در خبرگزاری دانشجویان ایران همزمان با پنجم مهرماه ـ روز جهانی جهانگردی ـ صورت گرفت که رحیم یعقوب‌زاده ـ رییس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی ـ در این نشست ضمن معرفی اجمالی از صنعت گردشگری در کشورمان به نقد و بررسی کتاب «بسیار سفر باید» پرداخت و گفت: نویسنده در این کتاب،به گردشگری نه صرفا به عنوان یک تفریح، بلکه فرصتی برای بروز خلاقیت، فضیلت و کسب معرفت توجه کرده است.


http://www.isna.ir