گردشگری زمستانی در زنجان رونق می‌گیرد

فرداد پرواز

29 مهر 1396


مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان آداب و رسوم و ورزش‌های زمستانی، را از جمله ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان در فصول سرد سال خواند و گفت: گردشگری زمستانی در زنجان توسعه می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یحیی رحمتی اظهار داشت: با توجه به وجود طبیعت منحصر به فرد و روستاهای دارای ارزش‌های معماری، تاریخی و فرهنگی توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای استقرار گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تعداد پرونده‌های در دست بررسی برای اعطای مجوز ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سطح استان زنجان را 21 مورد برشمرد و گفت: پیش از این تعدادی از خانه‌‎های بوم‌گردی در روستاهای سهرود، شیت و درسجین افتتاح شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، با اشاره به اینکه موضوع گردشگری با علایق خاص مخاطبان اتفاق می‌افتد ابراز کرد: مناطق جغرافیایی با آب و هوای سرد و کوهستانی نیز جاذبه‌هایی برای گردشگران دارد.

این مسئول بارش برف و امکان اسکی را یکی از جاذبه‌های گردشگری زمستانی در استان زنجان عنوان کرد و افزود: این موضوع با هیئت اسکی استان زنجان مطرح و ابعاد و چگونگی آن بررسی می‌شود.

رحمتی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری زمستانی با محوریت ورزش‌های زمستانی در دستور کار قرار دارد بیان کرد: همه ساله شاهد آن هستیم که هم‌استانی‌ها و خانواده‌ها استقبال خوبی از پیست اسکی پاپایی دارند و این قابلیت برای رونق گردشگری وجود دارد.

وی میراث معنوی از جمله آداب و رسوم وسبک زندگی مناطق مختلف در فصل‌های سرد و زمستان را از دیگر جاذبه‌های گردشگری خواند و گفت: برخی از مردم علاقه دارند با فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف آشنا شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش نیروی انسانی نقش اساسی در بهبود گردشگری دارد ابراز کرد: دوره‌های آموزشی برای افرادی که اقامتگاه‌های بوم‌گردی دایر می‌کنند برگزار می‌شود.


http://tnews.ir