گردشگری می‌تواند در کنار نفت منبع درآمدی پایدار برای کشور محسوب شود

فرداد پرواز

3بهمن1395


معاون رئیس جمهوری تأکید کرد که معرفی ایران به عنوان مقصد گردشگری در دنیا، اراده دولت تدبیر و امید است

به گزارش تبسم به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر زهرا احمدی‌پور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره تلاش‌های دولت یازدهم برای توسعه و رونق صنعت گردشگری گفت: (با توجه به ثمرات برجام و فضای به‌وجود آمده بعد از آن، اراده دولت در این است که ایران را به عنوان مقصد گردشگری در دنیا معرفی کند)

‎وی افزود: فضای به‌وجود آمده پس از برجام و فراهم شدن شرایط مناسب گفتگو فرصت مناسبی برای جذب گردشگر است، ‎ دولت نیز در این‌باره تلاش می کند تا از طریق گردشگری: به تولید ثروت و منابع پایدار و منابع پایدار دست پیدا کنیم.

احمدی‌پور گفت: ورود هواپیماهای جدید و نوسازی ناوگان هوایی و نیز تلاش برای ثبت جهانی آثار و صیانت از آن‌ها و معرفی به عنوان جاذبه‌های مهم گردشگری ایران به منظور جذب هرچه بیشتر گردشگر است زیرا تأمین زیرساخت‌های گردشگری نقش مهمی در توسعه و رونق صنعت گردشگری دارد.

او با اشاره به مهم‌ترین اهداف خود در سفر به استان مرکزی افزود: در سفر به استان مرکزی و بازدید از اماکن فرهنگی، تاریخی ثبت شده و جاذبه‌های گردشگری استان به دنبال این هستیم که بتوانیم با هماهنگی استاندار و اداره کل میراث‌فرهنگی استان مرکزی برای سال آینده شرایط مناسب‌تری را در جذب گردشگر به این استان داشته باشیم.

معاون رئیس جمهوری گفت: پرونده‌های آثار تاریخی ایران در یونسکو که با سرعت صورت می‌پذیرد یکی از نشانه‌های همت دولت در هدایت و تقویت زیرساخت‌های میراث فرهنگی و گردشگری کشوراست.

او ادامه داد: دولت تلاش می‌کند از فضای گفتگویی که در نظام جهانی ایجاد کرده برای جذب گردشگران به ایران استفاده کند و بتوانیم ضمن تعامل در فضایی کاملا صلح‌آمیز با دنیا، تولید ثروت در این بخش را شاهد باشیم. منابع درآمدی که از گردشگری حاصل می‌شود می‌تواند در کنار نفت منبع درآمدی پایدار برای کشور محسوب شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از استان مرکزی به عنوان یکی از استان‌های مهم در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یاد کرد و افزود: قنات ابراهیم‌آباد به عنوان تنها اثر ثبت جهانی این استان یکی از ظرفیت‌های استان مرکزی است.

او با اشاره به اهمیت قنات‌ها در ایران ادامه داد: قنات یکی از تاریخی‌ترین آثار ایران است که فناوری آن متعلق به ایرانیان است و از پراکندگی بالایی در کشور برخوردار است به گونه‌‎ای که علاوه بر مناطق کویری در نزدیکی شهر اراک نیز شاهد حفر قنات هستیم.

احمدی‌پور افزود: ثبت جهانی قنات ابراهیم‌آباد، می‌تواند فرصت گردشگری را در استان مرکزی فراهم کند.

در همین ارتباط استاندار مرکزی نیز با اشاره به سفر معاون رئیس جمهوری به این استان گفت :در سفر امروز احمدی‌پور به استان مرکزی مهمترین موضوعات مرتبط به حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برگزاری جلسات و بازدیدهای معاون رئیس جمهوری از آثار فرهنگی تاریخی استان پیگیری خواهد شد.


http://tnews.ir