گردشگری یکی از بهترین شاخص های اقتصاد مقاومتی است

فرداد پرواز

25 مرداد 1396


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: اگر گردشگری به خوبی توسعه پیدا کند می تواند بهترین جایگزین برای نفت باشد و یکی از بهترین شاخص های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع ( گردشگری و میراث فرهنگی؛ چالش ها و راهکارها ) در ارتباط تلفنی با پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

پروانه سلحشوری، ضمن تاکید بر لزوم بهسازی زیرساخت های حوزه گردشگری عنوان کرد: تا زمانی که امکانات رفاهی، حمل و نقل، بهداشتی و... در کشور به حد مطلوب و رضایت بخش نرسد توسعه گردشگری امکان پذیر نخواهد بود.

نماینده مردم تهران ،در مجلس شورای اسلامی، افزود: عدم وجود زیرساخت ها سبب شده است که از یک سو مردم با میراث فرهنگی کشور ناآشنا باشند و از سوی دیگر گردشگران خارجی نیز اطلاعات زیادی در خصوص جاذبه های ایران ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه به اقدامات مجلس شورای اسلامی در این خصوص اشاره کرد و گفت: تلاش نمایندگان مجلس این بود که تا آنجا که ممکن است مشکلات و موانع پیشروی این حوزه را در برنامه ششم برطرف کنند.

سلحشوری اضافه کرد: تا مدتها پیش گردشگری تابع نظام صنفی بود اما اکنون به عنوان یک صنعت مطرح می شود.از سوی دیگر موضوع خصوصی سازی جدی تر مورد بررسی قرار گرفته تا آنجا که گرایش بخش خصوصی برای ورود به حوزه گردشگری و گسترش زیرساخت ها تا حد زیادی پیشرفت داشته است.

ناظر مجلس در میراث فرهنگی، گردشگری را دغدغه اصلی کمیسیون فرهنگی خواند و عنوان کرد: اگر گردشگری به خوبی توسعه پیدا کند می تواند بهترین جایگزین برای نفت باشد و یکی از بهترین شاخص های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

سلحشوری ادامه داد: بهبود و رشد صنعت گردشگری کشور عزم جدی در تمام ارگان ها اعم از راه و شهرسازی ، وزارت بهداشت و ... را می طلبد و باید از سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این حوزه حمایت کنیم تا بتوانیم زیرساخت ها را گسترش دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام مجلس برای رفع موانع کسب و کار در این حوزه، شرح داد: تنها وجود قوانین مناسب و کارگشا کافی نیست بلکه اجرای قوانین از سوی دولت و نظارت از سوی مجلس تعیین کننده است. از این رو اعضای کمیسیون فرهنگی به دنبال افزایش قدرت نظارت خود بر میراث فرهنگی هستند ،تا اجرایی شدن قوانین را پیگیری کنند.


http://tnews.ir