گردشگری ایران مشکل زیرساخت ندارد !

فرداد پرواز

03 مهر 1396


معاون گردشگری گفت: حدود 40 برنامه برای توسعه گردشگری کشور به عنوان استراتژی دوره گذار تدوین شده است و اجرایی می شود. ذخائر ما در حوزه گردشگری، استان ها هستند، اینها در حکم ذخائر نفتی هستند که باید از آنها بهره برداری شود.

به گزارش عصراقتصاد، نشست خبری روز جهانی گردشگری و تشریح طرح شهر گردشگر روزگذشته با حضور محمد محب خدایی معاون گردشگری، روح الله مهدی نژاد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و مدیران این معاونت در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

محمد محب خدایی، در این نشست گفت: یکی از بحث های مهم برای اینکه شاهد توسعه فزاینده در حوزه افتصادی باشیم، گردشگری است، خیلی از کشورهایی که به ذخایر نفتی دسترسی ندارند از حوزه گردشگری استفاده می کنند و امروز کشورهایی که در رکود اقتصادی هستند به مباحث گردشگری ورود پیدا کردند.

وی افزود: ما در بین 126 کشور جهان در حوزه گردشگری تقریبا بعد از برجام 4 پله صعود داشتیم در حوزه گردشگری در شاخص ها ما به جایگاه 93 دست پیدا کردیم و طبق تأکید ریاست جمهوری و اسناد بالادستی باید از 5 میلیون گردشگر فعلی به 20 میلیون گردشگر دست پیدا کنیم، اما سوال اینجاست که برای دست یابی به این هدف چه باید بکنیم؟ یکی از تأکیدات مهم این است که صنعت گردشگری در کنار صنعت نفت جایگاه خود را پیدا کند.


tnews.ir