گران ترین شهر های اروپا کدامند و به جای آن ها به کجا سفر کنیم - قسمت اول

گران ترین شهر های اروپا کدامند و به جای آن ها به کجا سفر کنیم - قسمت اول

وقتی صحبت از محبوب ترین شهر های اروپا است بارسلونا، پاریس و رم معمولاً اولین نام هایی هستند که به ذهن می رسند. هیچ کس در زیبایی و غنای فرهنگی این شهرها شکی ندارد اما آن ها هم گران هستند و هم شلوغ. در قاره ی اروپا شهر هایی مشابه این شهر های گران وجود دارند که چه به لحاظ هزینه و چه به لحاظ جاذبه های توریستی با این شهر های معروف قابل قیاس می باشند. آن ها فقط محبوبیت و معروفیت امثال بارسلونا و پاریس را ندارند. در این مقاله به معرفی گران ترین شهر های اروپا و یک نسخه ی ارزان تر از آن ها می پردازیم. در سفر بعد به اروپا این شهر ها را در نظر بگیرید. ضرر نخواهید کرد.

از بارسلونا صرف نظر کنید و به لیسبون بروید.

آب و هوای بارسلونا عالی است، این شهر بسیار زنده و پر شور و حال است، تا دیروقت شب همه بیدار هستند و به لحاظ هنر و فرهنگ نیز بارسلونا یکی از شهرهای استثنائی نه فقط در اروپا که کل جهان محسوب می شود. همه ی این ها می تواند سفر به این شهر زیبا را توجیه کند. اما اگر پول سفر به بارسلونا را ندارید مجبور نیستید مدتی طولانی منتظر بمانید. این شهر یک خواهر خجالتی تر به نام لیسبون دارد که کمتر دیده می شود اما به لحاظ زیبایی و جذابیت از خواهرش کم نمی آورد.

2safar

لیسبون هنوز ماهیت روستا گونه دارد و بر خلاف بارسلون به خاطر توریست ها رنگ عوض نکرده است. یک شهر ملوس و دوست داشتنی با کوچه های باریک و خانه هایی با کاشی های رنگارنگ که جادوی خاص خود را دارد. لیسبون از آن شهرهایی است که با یک نگاه عاشقش می شوید و ده ها دلیل برای این عشق در نگاه اول می یابید. از جمله ی این دلایل مغازه های کوچک رنگارنگ، کاخ های زیبا، ویرانه های تاریخی، کوچه های پیچ در پیچ و هیجان انگیز، هتل های ارزان، کافه ها و رستوران های دلپذیر و به صرفه، سایت های ثبت شده در یونسکو، طبیعت زیبای شهر و تپه های سرسبزی که آن را احاطه کرده اند و همچنین سواحل دلفریب هستند. باز هم دلیل می خواهید؟

2safar

رم را فراموش کرده و به پالرمو سفر کنید.

هر نقطه از خاک ایتالیا پر از آثار تاریخی و باستانی، فرهنگ چند هزار ساله، طبیعت سحر انگیز و آشپزی استثنائی است. دلیل این که رم طرفداران بیشتری از شهری چون پالرمو دارد پایتخت بودن و برخی بناهای معروفش است. البته رم به حق یکی از زیبا ترین شهرهای دنیا تلقی می شود، اما وقتی پالرمو را ببینید متوجه می شوید از بسیاری جهات حتی از رم زیبا تر است.

2safar

رم شهری گران است در حالی که پالرمو خیلی ارزان تر و به صرفه تر می باشد. به علاوه پالرمو سواحل زیبایی دارد ولی رم در کنار دریا قرار نگرفته است. جزیره ی سیسیلی ایتالیا که پالرمو در آن واقع است پر از قصه ها و ماجراهای مافیا است. جدا از این قضیه، نقاط تاریخی فراوانی در شهر و اطراف آن وجود دارد که براستی دیدنی هستند. رستوران های ایتالیایی اصیل در سیسیلی خوشمزه ترین و در عین حال ارزان ترین غذاهای ایتالیایی را عرضه می کنند. کلیساها و کاتدرال های با شکوه نیز در پالرمو به وفور دیده می شوند. در کل در این بخش از خاک ایتالیا زندگی به شور انگیزی هر چه تمام تر در جریان است.

2safar