گران ترین شهر های اروپا کدامند و به جای آن ها به کجا سفر کنیم - قسمت دوم

گران ترین شهر های اروپا کدامند و به جای آن ها به کجا سفر کنیم - قسمت دوم

در قاره ی اروپا شهر هایی مشابه شهر های گران وجود دارند که چه به لحاظ هزینه و چه به لحاظ جاذبه های توریستی با این شهر های معروف قابل قیاس می باشند. در این مقاله به معرفی گران ترین شهر های اروپا و یک نسخه ی ارزان تر از آن ها می پردازیم. در سفر بعد به اروپا این شهر ها را در نظر بگیرید. ضرر نخواهید کرد.

به جای استکهلم از برلین دیدن کنید.

استکهلم پایتخت سوئد و یکی از گران ترین شهر های اروپا است. همه چیز در این شهر از تاکسی گرفته تا رستوران ها، هتل ها و جاذبه های توریستی گران هستند. البته اگر از عهده ی این هزینه ها بر می آیید سفر به استکهلم حتماً توصیه می شود چون این شهر یکی از دوست داشتنی ترین شهر های قاره ی اروپا به شمار می رود. مثلاً می توانید در این شهر لذت خرید را تمام وکمال حس کنید و به این منظور به خیابان دروتنینگاتان بروید که طولانی ترین خیابان مخصوص خرید در استکهلم است. تفریحات گوناگونی نیز در این شهر امکان پذیر می باشد مانند گردش در جزایر با کشتی های تفریحی، رفتن به کافه های آرتیزان و تفریح در پارک های زیبا و متعدد شهر.

2safar

چنان چه توانایی سفر به استکهلم را ندارید و هزینه ی سفر به این شهر برایتان زیاد است ما به جایش برلین را پیشنهاد می کنیم. این دو شهر شباهت های زیادی به هم دارند با این تفاوت که برلین ارزان تر و در دسترس تر می باشد. برلین لقب باحال ترین پایتخت اروپا را دارد و می توان گفت این صفت به حق به آن تعلق یافته است. معماری شهر پس از جنگ جالب توجه است، غذا و تفریح نسبتاً ارزان و به صرفه می باشد و به لحاظ فرهنگی شهری بسیار غنی محسوب می شود.

برلین پس از جنگ جهانی دوم تخریب شد و پس از آن با کشیدن دیواری به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم گردید. در بیست سال گذشته این شهر هویت تازه ای یافته و تبدیل به یکی از شهر های چند ملیتی و چند فر هنگی اروپا شده است. رستوران های برلین نقطه ی قوت این شهر هستند و در یک کلام می توان گفت برلین برای تمام سلیقه ها انتخابی مناسب و به صرفه است.

2safar

والنسیا می تواند جایگزین مناسبی برای پاریس باشد.

در اینکه پاریس رمانتیک ترین شهر جهان است هیچ بحثی نیست. به طور کلی پاریس نیاز به هیچ معرفی یا تعریف و تمجیدی ندارد و همه می دانند ترکیب معماری سحر انگیز، فرهنگ و تمدن غنی، مراکز خرید فوق العاده و غذاهای بی نظیر محبوب ترین مقصد سفر در دنیا را شکل داده است.

2safar

مشکل اینجاست که پاریس شلوغ و گران است و همه نمی توانند از عهده ی هزینه های سفر به این شهر بر بیایند. یک جایگزین کاملاً مناسب و در عین حال ارزان برای پاریس می تواند والنسیای اسپانیا باشد. در وهله ی اول ممکن است این قیاس عجیب به نظر برسد اما وقتی بدانید این شهر اسپانیایی معماری بسیار زیبا، غذاهای عالی، فرهنگ اصیل و مناظر دل انگیزی دارد نظرتان عوض می شود. فرق عمده ی پاریس والنسیا آب و هوای آن ها است که پاریس به جز تابستان ها معمولاً سرد و بارانی است و والنسیا شهری آفتابی می باشد. این تفاوت هم به نفع شهر اسپانیایی تمام می شود.

2safar