گرانفروشی برخی کالاها و خدمات، تهدیدی بزرگ گردشگری همدان

فرداد پرواز

31 مرداد 1396


گرانفروشی و کیفیت پایین برخی کالاها و خدمات در حوزه گردشگری تهدید بزرگ برای مهمترین صنعت درآمدزای همدان است که به علت اهمیت آن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

آرش طاوسی گفت: به علت شکایات متعدد و نارضایتی گسترده مردم و مسئولان همدان به ویژه مسافران از قیمت پارکینگ مجموعه دهکده گنجنامه پس از بررسی‌های دقیق متوجه اخذ مبلغ 5 هزار تومانی بابت هر ساعت توقف در پارکینگ شدیم که پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد ریال تنظیم و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی تصریح کرد: به طور مکرر مسأله تخلف برخی مجموعه‌های گردشگری تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی منعکس شده اما متأسفانه واکنش مثبتی در راستای جلوگیری از این وقایع دیده نشده است.

وی ادامه داد: درنظر گرفتن این نکته ضروری است که با گرانفروشی نمی‌توان درآمد شهر را بالا برد بلکه اثر سوء این رفتار می‌تواند ضرر و زیان هنگفتی در درازمدت بر روی صنعت گردشگری کهن‌شهر همدان داشته باشد.

طاووسی گفت: متأسفانه میراث فرهنگی کمتر به این مسأله توجه می‌کند و با ابلاغ برخی نرخ‌نامه‌ها باعث افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها شده است.

دبیر انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان همدان عنوان کرد: به لحاظ قانونی میراث فرهنگی مجاز به قیمت‌گذاری غذاهای رستوران هتل‌هاست و نباید اقدام به قیمت‌گذاری غذای تالار هتل‌ها کند.

وی با بیان اینکه نرخ تالار هتل‌ها سرسام‌آور است، خاطرنشان کرد: همواره مدیران علت این امر را میزان بالای سرمایه‌گذاری در ساخت هتل می‌دانند در حالیکه هتل‌ها از انواع و اقسام هزینه‌هایی همچون عوارض ساخت و مالیات معاف هستند و به همین علت باید خدمات با قیمت مناسب در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند اما در عمل عکس موضوع اقدام می‌کنند.

وی اظهار کرد: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده در رابطه با قیمت بالای خدمات تالار هتل‌ها،با بهره‌گیری از اختیارات قانونی خود،به‌طور جدی ورود خواهد کرد و با گرانفروشان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.


http://www.isna.ir