گام بزرگ قشم ایر در راستای توسعه صنعت توریسم در قلب اروپا

فرداد پرواز

02 مهر 1396


هفته گذشته گردهمایی بزرگ آژانس‌های گردشگری و تورگردانندگان کشور بلژیک، توسط شرکت هواپیمایی قشم با همکاری سفارت ایران در بروکسل ،برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت هواپیمایی قشم، مدیران ارشد این شرکت، مسئولان سفارت ایران در بروکسل، آژانس‌های گردشگری و گردانندگان تور در کشور بلژیک و مدیران امور خارجه کشور بلژیک، مدیران ارشد هواپیمایی و فرودگاهی کشور بلژیک، آژانس‌های اقتصادی کشور بلژیک، مدیران اتحادیه اروپا، شرکت‌های بین‌المللی و جمعی از نخبگان و دانشگاهیان ایرانی مستقر در این کشور در این گردهمایی بزرگ حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم پیمان سعادت سفیر ایران،در کشور بلژیک با ابراز خرسندی از برگزاری این گردهمایی از شرکت هواپیمایی قشم جهت تحکیم روابط ایران و مرکز اروپا تقدیر و قدردانی کرد و گفت: ما خرسندیم که یک شرکت ایرانی پس از 60 سال این مسیر پروازی را راه‌اندازی کرد.

وی تصریح کرد: ما قول همه نوع همکاری به جهت توسعه روابط ایران با بلژیک را خواهیم داد تا روابط نزدیک این دو کشور در تمام زمینه‌ها به ویژه گردشگری محقق شود.

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم با ابراز خرسندی از برگزاری چنین گردهمایی بزرگی در جهت افزایش همکاری‌های گردشگری، گفت: از افتتاح مسیر هوایی (تهران-بروکسل- تهران) حدود سه ماه است که می‌گذرد؛ در این مدت تعداد 1200 مسافر از این مسیر پروازی جابه‌جا شده‌اند.

وی یادآور شد: شرکت هواپیمایی قشم پس از دریافت مجوز از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (TCO) به عنوان اولین ایرلاین ایرانی که موفق به کسب این مجوز شده برنامه‌های متعددی را جهت پرواز به خاک اروپا در دستور کار خود قرار داد که راه‌اندازی خط هوایی از تهران به بروکسل و هامبورگ، از اولین اهداف محقق شده این شرکت هواپیمایی بوده و مسیرهای جدید در آینده نزدیک اضافه خواهد شد.


http://tnews.ir