هنرمند صنایع دستی: کیفهای چرم ایرانی 80 درصد پول اسم می گیرند

فرداد پرواز

30 مرداد 1396


حسن اصفهانی در حاشیه برگزاری یک رویداد نمایشگاهی اظهار کرد: من در تولید کیف از تلفیق مواد اولیه ای مثل چوب، گلیم و چرم استفاده می کنم.

وی افزود: ما در محصولات خود که سعی در ایجاد نوآوری در آن داشتیم، تفاوت سایزی ایجاد کردیم به طوریکه هم در داخل و هم بیرون کیفها فضاهای بیشتری ایجاد شده چون خانم ها به علت استفاده از وسایل ریز متعدد علاقه دارند،تا کیف آنها فضاهای متعدد داشته باشد.

این هنرمند صنایع دستی که مدرک کارشناسی گرافیک دارد و حدود 8 سال است که در زمینه «سراجی سنتی» فعالیت می کند در تولید کارهای خود از هنر گرافیک بهره می گیرد.

وی تاکید کرد: در کارهای خود سعی کردیم از فضای تکراری و یکنواخت چرم خارج شویم، از همین رو نوع طراحی و موادی که در کارها استفاده شده، متفاوت است.

اصفهانی گفت: صنایع دستی به تولید آثار کاربردی تر،با توجه به ذائقه روز و طراحی جوان پسند احتیاج دارد چراکه مردم دیگر، چرم بودن یکدست کارها را نمی پسندند.

وی ادامه داد: به همین دلیل، ما فرش و جاجیم را از حالت زیرپا بودن به یک کالای مصرفی برای ساخت کیف، تبدیل و آن را زنده کردیم و تکه فرش ها و گلیم هایی که دیگر قابل استفاده نبودند را، در تولید کیف به کار بردیم.

این هنرمند عرصه صنایع دستی خاطرنشان کرد: مردم از تکراری بودن کارها بخصوص در کار چرم خسته شده اند و جالب اینکه ما سعی کردیم این کارها با ذائقه مشتریان ایرانی متناسب باشد، گردشگران خارجی هم در نمایشگاه های بین المللی و برج میلاد از این مجموعه کارها،استقبال زیادی کردند.


http://www.irna.ir