کوچک ترین اتاق های هتل در جهان - قسمت ششم

کوچک ترین اتاق های هتل در جهان - قسمت ششم

جالب است بدانید هتل هایی در دنیا وجود دارند که اتاق هایشان بسیار نقلی است و در واقع فقط به اندازه ی قد شما برای دراز کشیدن جا دارد. در این مقاله به معرفی کوچک ترین اتاق های هتل در دنیا می پردازیم. با 2Safar همراه باشید.

هتل کانتین Contain Hotel ، جمهوری چک

هتل کانتین در ساحل رودخانه ی اِلب در جمهوری چک قرار دارد و اتاق هایش شبیه به اتاقک های حلبی هستند. این هتل واقعاً نقلی است و فقط برای اقامت سیزده نفر در هر شب جا دارد. هر اتاق شامل حمام، انباری و بالکن مشترک می شود. وسایل اتاق ها از نوعی انتخاب شده اند که با فضای غیر رسمی و خودمانی هتل همخوانی داشته باشند. با همه ی این احوال اقامت در این هتل نه تنها ارزان نیست بلکه شبی 350 دلار است. دلایل این گرانی به منحصر به فرد بودن هتل که به یک جاذبه ی توریستی در چک تبدیل شده است، محل بسیار خوبی که هتل قرار دارد و همچنین محدودیت افرادی که هر شب می توانند در آن اقامت کنند بر می گردد.

2safar

اقامتگاه جزیره ی مانشاسن Manshausen Island Resort ، نروژ

این هتل همان طور که از نامش پیداست در مانشاسن نروژ قرار دارد و چشم اندازش به دریا و جنگل فوق العاده است. اگر با مانشاسن آشنا نیستید در همین حد بدانید که یکی از مناطق بسیار زیبای نروژ است و به خصوص تابستان ها طرافداران زیادی دارد. نکته ی جذاب این اقامتگاه چشم انداز رؤیایی تک تک اتاق ها به منظره ی بیرون است. اکثر اتاق ها که مانند کلبه های کوچک هستند درست لب آب قرار دارند و بالکن شیشه ای اتاق بر روی آب است.

صاحب هتل یکی از جستجوگران قطب شمال بوده که تصمیم گرفته هتلی با سبک مینیمالیست در این منطقه بنا کند و آرامش را به مهمانان هتل خود هدیه بدهد.

2safar

هتل پیورپاد PurePods ، نیوزلند

یکی دیگر از هتل های نوین که با خلاقیت طراحی شده است هتل پیورپاد است که در وایپارای نیوزلند واقع شده است. دیوار ها و سقف اتاق های هتل شیشه ای هستند و از تمام زوایا می توان منظره ی سرسبز اطراف را تماشا کرد. در حقیقت هر کدام از اتاق های هتل مانند چادری از جنس شیشه هستند. وسایل هر اتاق انگشت شمار است و هدف این بوده که همه چیز در این هتل ساده باشد. از آن جا که آسمان نیولند به خصوص در شب بسیار زیبا است اقامت در اتاق های شیشه ای این هتل می تواند آرزوی هر جهانگردی باشد.

پس از استقبال گسترده ای که از این هتل صورت گرفت، هتل های مشابهی در نقاط مختلف نیوزلند بنا شده است. هزینه ی هر شب اقامت در این هتل ها بین 62 تا 125 دلار است.

2safar

هتل جووت Juvet ، نروژ

یکی دیگر از هتل های خاص نروژ و اروپا هتل جووت است که به شما این امکان را می دهد در دل طبیعت اقامت کنید. این هتل در جوار رودخانه ی والودا قرار گرفته است و فضایی مدرن و در عین حال سنتی دارد. محل قرار گرفتن هتل فوق العاده است و مهمانان هتل توسط آبشار های متعدد، جنگل انبوه و کوهستان افسونگر احاطه می شوند.

هر یک از اتاق های هتل به صورت یک کلبه ی چوبی کوچک و مستقل است. هر کدام از این کلبه ها از امکاناتی چون غذاخوری، شومینه، اتاق بخار، سونا، جکوزی در فضای بیرون و اسپا بر روی پشت بام برخوردار هستند. فضای داخلی هر کلبه نیز کاملاً مینیمالیست طراحی شده است.

2safar