کمیته گردشگری دریایی استان بوشهر تشکیل می شود

فرداد پرواز

16 آبان 1396


مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: برای افزایش خدمات و ارتقاء ایمنی در مسافرت های ساحلی، کمیته تخصصی گردشگری دریایی، استان بوشهر تشکیل می شود.

ناصر امیرزاده، ظهر امروز در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان در عرصه گردشگری دارای ظرفیت های مهمی است، اظهار داشت: استان بوشهر در بخش ساحلی، آثار و بناهای تاریخی، طبیعت گردی، بافت های تاریخی، بازارهای تجاری و دیگر بخش ها از ظرفیت مهمی در عرصه گردشگری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه آمار گردشگران در شهرهای ساحلی استان بوشهر گواه این است که هر سال مسافرت به این مناطق افزایش می یابد افزود: یکی از اهداف هم وطنان به استان بوشهر بهره برداری از سواحل زیبای خلیج فارس است که هر سال تعداد گردشگران به این استان به ویژه در ایام نوروز افزایش می یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، شهرهای گناوه، بوشهر، دیلم، دشتستان و شهرهای مختلف جنوبی این استان را از نقاط گردشگر پذیر دانست و گفت: آمارها حاکی است تعداد گردشگران و مدت اقامت آنان در شهرهای مختلف استان بوشهر به ویژه شهرهای ساحلی هر سال افزایش یافته است.

امیرزاده با تاکید بر توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای افزایش خدمات و ارتقاء ایمنی در مسافرت های ساحلی، کمیته تخصصی گردشگری دریایی استان بوشهر تشکیل می شود.

وی از تشکیل کمیته مشترک با آژانس های مسافرتی و شهرداران در استان خبرداد و تصریح کرد: حل مشکلات گردشگران در تاسیسات بین راهی، سرویس های بهداشتی و افزایش رضایت مندی مسافران از اهداف تشکیل کمیته مشترک با شهرداران و آژانس های مسافرتی است.


tnews.ir