کلاهبرداري هاي مرسوم در کشور هاي آسيايي و چگونگي اجتناب از آن ها - قسمت هفتم

کلاهبرداري هاي مرسوم در کشور هاي آسيايي و چگونگي اجتناب از آن ها - قسمت هفتم

در مرز ها: شما نیاز به ویزا دارید!

در برخی مرز های کشور های آسیا، به خصوص پل دوستی میان تایلند و لائوس، راننده ها شما را به اداره ای می برند که ظاهراً مخصوص کارهای اداری صدور ویزا است. این اداره ها جعلی هستند و فقط از شما پول می گیرند و همان فرم های رایگانی که در مرز وجود دارد را به شما می دهند تا پر کنید. با آگاهی از این موضوع مراقب باشید در دام این کلاهبرداری ها نیفتید.

2safar

در ورودی اماکن و ترمینال ها: از اینجا بلیط تهیه کنید.

این مورد عجیب است اما بدانید حتی دکه های بلیط فروشی نیز در بسیاری از کشور های آسیایی جعلی هستند. کسی که بلیط می فروشد لباس رسمی به تن دارد و به همین خاطر اغلب توریست ها فکر می کنند همه چیز مرتب است و از آن جا بلیط تهیه می کنند. البته این بلیط واقعی است اما به قیمتی بیشتر از ارزش واقعی اش فروخته می شود. در واقع این افراد خودشان بلیط های واقعی را خریداری کرده و بعد با قیمتی بالاتر به مشتری ها می فروشند. برای جلوگیری از این کلاهبرداری همیشه از اولین باجه ی بلیط فروشی عبور کرده و به سراغ باجه های بعدی بروید چون این افراد معمولاً اولین باجه را از آن خود می کنند تا مشتری های بیشتری را به دام بیندازند. ثانیاً با سرچ در اینترنت به قیمت بلیط ورودی اماکن مختلف و بلیط های اتوبوس وارد باشید تا سرتان کلاه نرود.

2safar

هنگام خرید: این جنس اصل است.

کشور های آسیایی برای خرید بسیار عالی هستند و شما می توانید چیز های بسیار خوبی را با قیمت ارزان تهیه کنید. اما به همین میزان کالا های فیک و تقلبی در این کشور ها زیاد است. از پوشاک به ظاهر مارکدار ولی تقلبی گرفته تا وسایل الکترونیکی، عطر و حتی سیگار فیک! تقریباً از تمام برند ها نمونه ی فیکی در بازار های کشور های آسیایی به خصوص چین وجود دارد. مشخص است که کالا های فیک کیفیت جنس اصلی را ندارند و خرید آن ها حتی اگر ارزان باشند پول دور ریختن است. بدتر آن که برخی فروشندگان همین اجناس فیک را با قیمتی بالا و به اسم اصل به مشتریان می فروشند. شیوه ی اجتناب از این کلاهبرداری خرید برند های معروف فقط از نمایندگی های رسمی آن ها در مال ها و مراکز خرید معتبر است. هیچ گاه انتظار نداشته باشید یک دستفروش در کنار خیابان به شما کیف مایکل کورس اصل بفروشد.

اگر دوست دارید می توانید جنس فیک تهیه کنید اما با قیمت ارزان و آگاهی کامل از فیک بودن جنسی که می خرید.

2safar

در اتوبوس: ساکتان را در محفظه ی بار قرار دهید!

اتوبوس های شبانه به خصوص در تایلند مخصوص سرقت هستند. در طول راه کمک راننده به آهستگی به سراغ چمدان های محفظه ی بار اتوبوس می رود و وسایل قیمتی مسافران را می دزدد. حتی وقتی مسافران خواب هستند از کیف های اطراف صندلی های اتوبوس نیز سرقت می کند. این افراد بسیار زبده هستند و در کار خود واردند و خیلی کم پیش می آید که مچ آن ها را در حال دزدی بگیرید. ضمن اینکه با راننده ی اتوبوس همدست هستند و حتی اگر متوجه دزدی شان بشوید، دستتان به جایی بند نیست. بهترین راه حل این است که کلاً سوار این اتوبوس ها نشویدو حداقل در طول راه نخوابید و چهار چشمی مراقب وسایلتان باشید.

2safar