کشورهای دیدنی در حوزه ی بالکان

کشورهای دیدنی در حوزه ی بالکان

حوزه ی بالکان در اروپا متشکل از کشورهایی است که غالباً پس از جنگ و سقوط نظام کمونیستی استقلال یافته اند. در سال های اخیر صنعت توریسم در این کشورها رشد چشمگیری داشته است. زیبایی، ارزانی نسبی و راحت تر بودن اخذ ویزای این کشور ها از دلایل افزایش سفر توریست ها به خصوص از ایران به این منطقه است. خیلی ها اعتقاد دارند کشورهای اروپای شرقی و بالکان جواهر اروپا به شمار می روند. جواهری که اگرچه دیر ارزش آن کشف شده است اما ارزشش را دارد.

هزینه ی سفر به کشور های بالکان نصف سفر به سایر کشورهای اروپاست و با یک یا دو سفر نمی توان این منطقه ی زیبا را به خوبی دید. شاید یک دهه وقت نیاز است تا بالکان را کشف کرد و به معنای واقعی دید. با2Safar همراه باشید تا شهرهای دیدنی این منطقه را به شما معرفی کنیم. چرا مقصد سفر بعدی شما یکی از این شهرهای فوق العاده نباشد؟

1. بلگراد، صربستان

صفت "سرزنده" به خوبی نمی تواند این شهر اروپای شرقی را توصیف کند. هر گوشه از این شهر در آخر هفته ها محل جشن و پایکوبی است. لایه های تاریخی متعدد بلگراد از عصر باستان تا دوران مدرن این فرصت را به شما می دهد تا با تاریخ و فرهنگ این منطقه از اروپا به خوبی ارتباط برقرار کنید. بلگراد شهری در حال تغییر است، شاد و پر هیاهو و به نوعی جالب ترین پایتخت اروپایی محسوب می شود.

2safar

2. سارایوو، بوسنی و هرزگوئین

در این شهر، غرب و شرق در هم می آمیزند و فضای زیبایی خلق می کنند که براستی ارزش دیدن را دارد. سارایوو برای همه آشناست. هر کس به این شهر سفر می کند این حس را دارد که به محلی آشنا پا گذاشته است. انگار خانه و زادگاه همه ی مردم دنیاست. کافه های دلچسب و خیابان های دوست داشتنی به تنهایی دلیل قانع کننده ای محسوب می شوند تا همین حالا توری به مقصد این شهر رزرو کنید!

2safar

3. کوتور، مونتنگرو

کوتور یکی از جادویی ترین شهرهای ساحل آدریاتیک (بخشی از دریای مدیترانه) است. این شهر مناظر کوهستانی بدیعی دارد و شهری قرون وسطایی محسوب می شود. در ماه های جولای و آگوست شهر تا حد زیادی شلوغ است و اگر می خواهید جذابیت و آرامش جادویی آن را کشف کنید در خارج از این دو ماه به کوتور سفر کنید. گویی پس از سفری به این شهر، به عنوان انسانی متفاوت به شهر خود بازمی گردید.

2safar

4. اسپلیت، کرواسی

آثار باستانی از تمدن های گذشته در سرتاسر اروپا موجود است اما شاید هیچ جایی به اندازه ی اسپلیت برای سفر در طول زمان و غرق شدن در دوره ی باستان مناسب نباشد. می توانید بیشتر وقت خود را داخل دیوارهای هزار و ششصد ساله ی کاخ دیوکلتین بگذرانید. این بنای تاریخی بقدری تأثیر گذار است که به جای چندین ساعت مایل به سپری کردن چندین روز در آن خواهید بود. از جذابیت کوهستان موسور و پارک ملی کرکا نیز نباید غافل شد. اگر به دنبالی مقصدی ناب برای سفر هستید، این شهر را حتماً در نظر بگیرید.

2safar

5. پلودیو، بلغارستان

این شهر قدیمی ترین شهر اروپاست که هیچ گاه خالی از سکنه نبوده است.پلودیوتا سال 1968 کشف نشده بود اما به صورت تصادفی هنگام حفر تونلی در دل کوه، این شهر اسرار آمیز و ناشناخته کشف شد. دیدنی های زیادی در این شهر وجود دارد و ماهیت پلودیو پس از نیم قرن که از اکتشافش می گذرد هنوز غریب و ناشناخته است و توجه توریست های فراوانی را به خود جلب کرده است.

2safar

6. آرید، جمهوری مقدونیه

اگر قرار است فقط یک قسمت از جمهوری مقدونیه را ببینید، بهتر است آرید را انتخاب کنید. این شهر در کنار یکی از قدیمی ترین، عمیق ترین و دلفریب ترین دریاچه های اروپا قرار گرفته است. آرید از محبوب ترین اقامتگاه های بالکان در فصل تابستان محسوب می شود. برای لذت بردن کامل از این شهر بهتر است فصل های خلوت تر را برای سفر انتخاب کرده و از زمان اوج شلوغی اجتناب کنید مگر آن که حاضر باشید دوبرابر پول هتل بدهید و از شلوغی شهر لذت ببرید.

2safar

7. تیرانا، آلبانی

ممکن است قرار گرفتن نام تیرانا در میان جذاب ترین شهرهای حوزه ی بالکان عجیب جلوه کند اما رنگارنگی منحصر به فرد آن و ساحل خیال انگیز این شهر که از بهترین سواحل اروپا است باعث شده تیرانا از سایر نقاط آلبانی مجزا باشد. تیرانا به بقیه ی پایتخت های دنیا شباهتی ندارد اما چه انتظار دیگری از کشوری دارید که که بیش از نیم قرن است خود را از بقیه ی دنیا جدا کرده است؟

2safar

8. پریزان، کوزوو

این شهر که پایتخت فرهنگی کوزوو محسوب می شود، بهترین شروع برای بازدید از دومین ملت جدید دنیاست. پریزان در زمان امپراطوری عثمانی شهر مهمی محسوب می شدو هنوز هم معماری منحصر به فرد آن دوران را می توان در این شهر تماشا کرد و زبان ترکی در این شهر همچنان رواج دارد. در ماه آگوست جشنواره ی فیلم کوتاه و مستند دکوفست که یک جشنواره ی بین المللی است در پریزان برگزار می شود. می توان گفت این زمان وقت مناسبی برای سفر به این شهر است زیرا جوش و خروش خوشایندی در کنار برگزاری نمایشگاه های مختلف، پریزان را زنده تر از همیشه می سازد.

2safar