کرمان، در بلندای قله گردشگری ایران

فرداد پرواز

5 مهر 1396


استاندار کرمان در آئین گرامیداشت روز جهانی «جهانگردی» در سالن اجلاس سران در تهران، به عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری کشور معرفی و از خدمات وی تقدیر شد.

بزرگترین استان کشور، سرشار از منابع طبیعی و گردشگری متنوع است. با این‌که بخش اعظمی از استان، کویری و بیابانی است، اما هیچوقت نباید آثار باستانی و گردشگری کرمان را نادیده گرفت. این استان،که ۳ میلیون نفر جمعیت دارد، پیشینه ی تاریخی غنی‌ای دارد و مردمانش فرهنگ قدیمی خودشان را حفظ کرده‌اند و کمتر از سایر استان‌ها دچار غرب‌زدگی شده‌اند.

دولت تدبیر و امید در استان کرمان با همت و توجه استاندار یکی از درخشان‌ترین دوره‌ها در زمینه توجه به حفظ، بازسازی و بهینه‌سازی ابنیه، آثار تاریخی و میراث فرهنگی و ورود گردشگران خارجی و داخلی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا،بدون هیچ گونه اغراقی و به اذن همه حامیان و مخالفان دولت یازدهم، طی 4 سال گذشته شاهد بازسازی، مرمت، احیا و نجات دادن بسیاری از ابنیه‌های تاریخی و ارزشمند کرمان،همچنین شناساندن استان کرمان به ایران و جهان بوده‌ایم که بازسازی هر کدام،آرزوی ما بود و مرمت هر کدام می‌توانست سند افتخار یک دوره مدیریتی باشد.


http://www.isna.ir