کردستان مقصد بیش از یک میلیون مسافر تابستانی

فرداد پرواز

27 شهریور 1396


کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- کردستان با داشتن آب و هوای مناسب و طبیعت بکر و دارا بودن جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری در طول سال و بویژه ایام تعطیلات، مقصد گردشگران و مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور و حتی گردشگران خارجی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طبیعت بکر، مناظر طبیعی و آب و هوای مناسب و وجود مکان های تاریخی، فرهنگی و روستاهای گردشگری در کردستان موجب شده که سالانه مسافران و گردشگران زیادی این استان را برای مسافرت و گذراندن تعطیلات خود انتخاب کنند.

برهمین اساس علاوه بر ایام تعطیلات نوروز ،که این استان مسافران و گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند هر ساله در ایام تابستان و همزمان با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیز شاهد حضور و اقامت مسافران و گردشگران بسیار زیای از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور در این استان هستیم.

امسال نیز همچون سال های گذشته مناطق مختلف شهری، روستایی، فرهنگی و گردشگری کردستان در روزهای گرم تابستان پذیرای مهمانان و گردشگران زیادی از مناطق مختلف کشور بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تعداد پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی در این استان را یک میلیون و 127 هزار و 496 نفر اعلام کرد و افزود: این مسافران از آغاز سفرهای تابستانی تاکنون به این استان سفرکرده و از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری استان بازدید کرده اند.

محسن علوی ،در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد مسافر و گردشگر در 31 هتل، 22 مسافرخانه، تعداد زیادی خانه های مسافر، کمپ های موقت، چادرهای مسافرتی، مدارس، خوابگاه های دانشجویی و خانه های معلم پذیرش و اسکان داده شده اند.

به گفته وی بیشترین تعداد مسافران و گردشگران در ایام تابستان امسال به ترتیب مربوط به شهرستان های سنندج، بانه و مریوان بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان آمار ورود مسافر و گردشگر به استان در تابستان گذشته را 738 هزار نفر اعلام کرد و گفت: تابستان امسال این آمار با رشد 52 درصدی روبرو شده است.


http://tnews.ir