کدام مکان های توریستی در دنیا بیشترین بازدید کننده را دارند؟

کدام مکان های توریستی در دنیا بیشترین بازدید کننده را دارند؟

دنیا بسیار پهناور است و مکان های دیدنی آن بی شمار هستند. حتی اگر تمام عمر خود را در سفر بگذرانید، باز هم نمی توانید تمام گوشه کنار آن را به خوبی ببینید. زمان و هزینه ی شما برای سفر محدود است و باید به دقت اولویت هایتان را انتخاب کنید. برای تعیین اولویت ها و انتخاب مقصد سفر خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله جاذبه های توریستی را که بر اساس آمار منتشر شده بیشترین بازدید را دارند معرفی می کنیم. جاذبه های توریستی شامل آثار تاریخی، مراکز تفریحی، خرید، موزه، پارک و شهربازی و هر جایی می شود که توریست ها را به سوی خود می کشاند. با 2Safar همراه باشید.

2safar

بازار بزرگ استانبول

اگر تا به حال به ترکیه و شهر استانبول سفر نکرده اید، برای سفرهای دورتر برنامه ریزی نکنید. بخشی از بزرگ ترین جاذبه های توریستی جهان در همین شهر قرار دارند. پیش از این در 2Safar بزرگ ترین جذابیت های توریستی استانبول را به شما معرفی کرده ایم. جالب است بدانید بازار بزرگ این شهر با سالی بیش از 90 میلیون نفر بازدید کننده یکی از جذاب ترین اماکن دنیا برای دیدن است. این بازار سرامیک های دست ساز، فانوس، فرش های پر نقش و نگار، ظروف مسی، طلاجات و کالاهای چشمگیر دیگری دارد که مردم محلی و توریست ها را به سوی خود می کشاند. بازار محل چانه زدن است و خریداران حرفه ای از اولین مغازه ها خرید نمی کنند و از سایر مغازه ها نیز قیمت می گیرند. ضمناً هر زمان که احساس خستگی کردند، با نوشیدن یک فنجان قهوه ی ترکی خستگی خود را بر طرف می کنند.

2safar

میدان زوکالو، مکزیکو سیتی

این میدان که پیش از این میدان قانون گذاری نام داشته است، امروزه محل برگزاری رژه های نظامی، رویداد های فرهنگی و سیاسی، کنسرت ها، نمایشگاه ها و برنامه های هنری است. کلیسای جامع متروپولیتن و کاخ ملی این شهر نیز در همین میدان قرار دارد و به جذابیت آن افزوده است. پرچم مکزیک به طور روزانه در این میدان برافراشته شده و پایین آورده می شود. میدان زوکالو به طور متوسط 85 میلیون بازدید کننده در سال دارد.

2safar

میدان تایمز، نیویورک

این میدان که شبش نیز مثل روز از نورانی است چشم و چراغ شهر نیویورک است و توریست ها را از هر گوشه ی دنیا به سوی خود می کشاند. در این میدان افراد مختلف با پوشیدن لباس های مبدل با مردم عکس می گیرند و هنرمندان محلی برنامه اجرا می کنند. کافه ها، رستوران ها و مغازه های جذاب و رنگارنگ به شور و حال این میدان معروف می افزایند. این میدان همیشه و در تمام ایام سال شلوغ است، اما در روزهای آخر هفته ازدحام آن بیشتر می شود. از سرتاسر ابر شهر نیویورک با مترو و اتوبوس می توانید به راحتی به میدان تایمز دسترسی داشته باشید. میدان تایمز سالانه پنجاه میلیون بازدید کننده دارد و این میدان در کنار مجسمه ی آزادی یکی از نماد های شهر نیویورک و کشور آمریکا به شمار می رود.

2safar

سنترال پارک، نیویورک

معروف ترین، شلوغ ترین و پرطرفدار ترین پارک جهان در قلب شهر نیویورک قرار دارد و بخش بزرگی از منهتن و حاشیه ی خیابان پنجم نیویورک را اشغال کرده است. منهتن با آسمان خراش هایش و جمعیت انبوهی از مردم ساکن و توریستها که در خیابان ها در حرکت هستند به قدری شلوغ است که وقتی از دل برج ها و ساختمان های در هم تنیده به این پارک می رسید گویی جان دوباره می گیرید و خود را در بهشت حس می کنید. جاذبه های این پارک فراوان هستند. از سوار شدن بر اسب و درشکه و گردش در خیابان های مجاور پارک گرفته تا بازدید از باغ وحش یا تماشای نمایش های محلی رایگانی که در پارک برگزار می شود. سنترال پارک نیویورک سالانه 40 میلیون بازدید کننده دارد.

2safar

خیابان استریپ، لاس وگاس

شاید برایتان جالب باشد که بدانید لاس وگاس شهری است که تمام ساختمان های معروفش که عموماً هتل هایی عظیم هستند در اطراف یک خیابان بنا شده اند. این خیابان استریپ نام دارد. بر اساس آمار 77 درصد توریست هایی که به وگاس سفر می کنند تمام مدت در خیابان استریپ می مانند چون تقریباً کل وگاس در یک خیابان خلاصه می شود. در همین خیابان است که می توانند رقص فواره های معروف این شهر در مقابل هتل بلاژیو را تماشا کنید. شهر های زیادی در دنیا لاس وگاس و خیابان استریپ را الگوی خود قرار داده و کوشیده اند شهری شبیه به آن بنا کنند از جمله دبی در امارات متحده ی عربی و ماکائو در چین شهر هایی هستند که به طور کامل از وگاس الگو گرفته اند. همچنین قابل ذکر است که مرتفع ترین چرخ و فلک دنیا نیز نیز در این خیابان قرار گرفته است. سالانه بیش از 30 میلیون نفر از خیابان استریپ بازدید کرده یا در هتل های آن اقامت می نمایند و از این نظر این خیابان توریستی ترین خیابان جهان می باشد.

2safar

معبد میجی ژینگو، توکیو

این معبد یک صد سال قبل و به منظور بزرگداشت امپراطورها میجی و شُکن بنا شده است و یکی از پر بازدید ترین نقاط در توکیو، ژاپن و کل جهان به شمار می رود. دلیل شهرت مکان نه تنها اهمیت تاریخی، تقدس و معماری شکوهمند آن است، بلکه فضای اطراف این بنا همچون بهشتی آسمانی است. جنگل مقدس با بیش از صد هزار درخت این معبد را احاطه کرده است و در فصل پاییز رنگ درختان جنگل یکی از دلفریب ترین مناظر ممکن را به این معبد می بخشند. معبد میجی ژینگو سالانه سی میلیون بازدید کننده دارد. اگر روزی تصمیم به بازدید از این معبد گرفتید همان فصل پاییز را انتخاب کنید. پشیمان نخواهید شد.

2safar

معبد سنسوجی، توکیو

این معبد نیز مانند معبد میجی ژینگو سالانه بیش از سی میلیون بازدید کننده دارد، اما بسیار قدیمی تر از معبد دیگر می باشد. معبد سنسوجی جهت بزرگداشت بودا بنا گردیده است و بسیاری از مردم برای جشن گرفتن سال نو این معبد را انتخاب می کنند. نورپردازی آن در شب فوق العاده است و در اطراف معبد دکه ها و گاری های مختلف به زائران غذا می فروشند.

2safar

آبشارهای نیاگارا، بین ایالت نیویورک آمریکا و آنتاریو کانادا

این آبشارها درست در مرز میان آمریکا و کانادا قرار دارند و از چند آبشار تشکیل می شوندکه بسیار طویل هستند. با وجود آن که بیش 500 آبشار مرتفع تر از نیاگارا در دنیا وجود دارد، اما این مجموعه آبشار به خاطر طویل بودن و قدرت زیاد آب از ابهت خاصی برخوردار است و پربازدید کننده ترین آبشار جهان به شمار می رود. همچنین به لحاظ دسترسی، این آبشار سهل الوصول تر از بسیاری از آبشارهایی است که برای دیدن آن ها باید مسافت زیادی طی کنید. سالانه 22 میلیون نفر از این مجموعه آبشار دیدن می کنند.

2safar

شهر ممنوعه، پکن

شهر ممنوعه آدرس و نام خیابان ندارد و شاید چنین چیزی منطقی باشد زیرا روزگاری شهر ممنوعه ی چین به عنوان مرکز دنیا شناخته می شد. مرکز دنیا نیازی به آدرس ندارد، اینطور نیست؟ امروزه میلیون ها نفر در سال از کاخ بزرگ شهر ممنوعه دیدن می کنند و مفتون سالن های بزرگ و پر ابهت، باغ های زیبا و همچنین رختکن ها و اتاق های تو در توی آن می شوند. شما در بازدید از شهر ممنوعه می توانید از راهنمای صوتی استفاده کنید و خودتان بدون تور لیدر از تمام گوشه کنار این میدان و ساختمان های آن دیدن نمایید.

2safar

کلیسای نوتردام، پاریس

این کلیسا شاهکار هنر معماری سبک گوتیک است و تمام نماد ها و نشانه های این سبک را در خود دارد. کلیسای نتردام از حملات پروتستان های فرانسوی، سانس کولات ها و ارتش اشغالی جان سالم به در برده است و بازسازی هایی در این بنا از زمان احداث آن در سال 1345 صورت گرفته است. برخلاف تاریخچه ی پر تلاطم و خونین کلیسا، امروزه توریست ها به خاطر آرامش و تفکر به این کلیسا می روند و از آن الهام می گیرند. کلیسای نتردام در وسط پاریس قرار دارد و از سایر جاذبه های توریستی این شهر دور نیست.

2safar

میدان و کلیسای سنت پیتر، واتیکان، ایتالیا

این میدان که یکی از مقدس ترین مکان های مذهب کاتولیک در دین مسیحیت است رنگ طلایی با شکوهی دارد. از جاذبه های اصیل این میدان می توان به ستون های مرمرین، نقاشی های فرشتگان، مجسمه های مشهورو آثار هنری هنرمندان رنسانس مانند رافائل، برونلزشی، برنینی و میکل آنژ اشاره کرد. می توانید از 320 پله ساختمان این میدان بالا بروید و چشم انداز پانورامیک شهر رم را از آن بالا تماشا کنید. واتیکان در سال 11 میلیون بازدید کننده دارد.

2safar

دیوار چین

این دیوار که روزگاری برای دفاع از کشور بنا گردیده بود از شرق تا غرب چین کشیده شده است و نزدیک به بیست هزار کیلومتر طول دارد. تاریخچه ی ساخت برخی از قسمت های دیوار به 770 سال پیش از میلاد برمی گردد اما قسمت هایی که امروزه سالم مانده اند مربط به زمان امپراطوری مینگ بین قرن های چهاردهم و شانزدهم میلادی می شود. ساخت دیوار بر عهده ی برده ها و زندانیان بوده است که سنگ ها و آجر ها را در دل کوه حمل کرده اند و دیوار را بر فراز تپه ها بنا نموده اند. دیوار چین سالانه 10 میلیون بازدید کننده دارد.

2safar

موزه ی لوور، پاریس

بزرگ ترین موزه ی جهان نه تنها معماری زیبا و دلفریبی دارد و شبیه به یک هرم شیشه ای بزرگ است، بلکه جایگاه بیش از 35 هزار اثر هنری بی نظیر و شگفت انگیز است. شاید مشهور ترین اثر هنری این موزه نقاشی لئوناردو داوینچی به نام مونالیزا است. این شاهکار هنری در اصل متعلق به فرانسوای اول بوده و آن را در کاخش در فونتین بلو نگهداری می کرد.

شما هر زمان از سال که بخواهید از لوور دیدن کنید چند هزار نفر قبل از شما چنین تصمیمی گرفته اند و صف طولانی رایج است. راهنمایی ما به شما این است که روزهای چهارشنبه تا جمعه را برای بازدید انتخاب کنید زیرا این روز ها موزه خلوت تر است. موزه ی لوور سالانه 9 میلیون نفر بازدید کننده دارد.

2safar

خانه ی اپرا، سیدنی

این ساختمان یکی از زیبا ترین و معروف ترین معماری ها را در کل جهان دارد و مهم ترین نماد کشور استرالیا محسوب می شود. همچنین این ساختمان که مخصوص اپرا است پر بازدید کننده ترین ساختمان در تمام استرالیا به شمار می رود. هیچ توریستی به سیدنی نمی رود بدون آن که عکسی یادگاری با ساختمان اپرا بگیرد. اما شما به جز عکس گرفتن می توانید وارد ساختمان شده و در تور بازدید از آن شرکت کنید. همچنین در این سالن اپرا هفته ای بیش از چهل ساعت نمایش و برنامه های مختلف اجرا می شود که بهتر است در یکی از این برنامه ها شرکت نمایید. در نزدیک خانه ی اپرا پل بندر سیدنی قرار دارد و تماشای منظره ی غروب آفتاب در آن جا حتماً توصیه می شود. قابل ذکر است که خانه ی اپرای سیدنی سالانه بیش از 8 میلیون بازدید کننده دارد.

2safar

کاخ بزرگ، بانکوک

این کاخ عظیم طلایی رنگ مهم ترین مکان مقدس شهر بانکوک است که در جوار رودخانه ی این شهر قرار دارد و در سال 1782 ساخته شده است. کاخ به مدت 150 سال محل اقامت پادشاهان تایلند بوده است. معبد بودای زمردین نزدیک دربار بیرونی کاخ قرار دارد و حتماً در هنگام بازدید از کاخ از این معبد نیز دیدن نمایید. کاخ بزرگ بانکوک سالانه 8 میلیون نفر بازدید کننده دارد.

2safar

کاخ ورسای، پاریس

این ساختمان که در ابتدا صرفاً یک کلبه ی شکار بود توسط پادشاه لویی چهاردهم به صورت کاخ در آمد و تبدیل به یکی از مشهور ترین و دیدنی ترین کاخ های جهان شد. امروزه کاخ ورسای در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و مردمی که به پاریس سفر می کنند تماشای این کاخ را در اولویت های خود قرار می دهند. کاخ ورسای سالانه هفت و نیم میلیون نفر بازدید کننده دارد.

2safar