کافه های گربه (محلی برای دوستداران گربه ها)

کافه های گربه (محلی برای دوستداران گربه ها)

در بعضی کشورهای دنیا کافه هایی مخصوص گربه ها وجود دارد. این کافه ها به گربه های بی سرپرست یا نژادهای خوب سرپناه می دهند و در عین حال دوستداران گربه می توانند اوقات فراغت خود را در این کافه ها و در احاطه ی این حیوانات دوست داشتنی بگذرانند. این کافه ها مثل هر کافه ی دیگری نوشیدنی و کیک یا حتی غذا سرو می کنند اما جذابیت اصلی آن ها گربه ها هستند.

2safar

کافه های گربه قدمت زیادی ندارند. در واقع اولین کافه ای که با تم گربه افتتاح شد در شهر تایپه از چین تایوان بود. این کافه نه تنها توجه مردم محلی را به خود جلب کرد بلکه توریست های ژاپنی، که یکی از گربه دوست ترین ملت دنیا به شما می روند، عاشق این کافه شدند. ژاپن نخستین کافه ی گربه ی خود را در سال 2004 در اوزاکا افتتاح کرد و امروزه فقط در توکیو 39 کافه ی گربه وجود دارد.

2safar

کافه های گربه قوانین خاص خود را برای مشتریان دارند، زیرا می خواهند گربه های کافه را سالم و سرحال نگه دارند. مثلاً بچه ها اجازه کشیدن دم گربه ها یا محکم فشردن آن ها را ندارند.

اگر به این حیوانات علاقه مند هستید یا دوست دارید در مورد مکان های خاص دنیا مثل این کافه های گربه بیشتر بدانید با 2Safar همراه شوید.

1. کافه گربه نکو نو نیوا، سنگاپور

نکو نو نیوا در زبان ژاپنی به معنای باغ گربه است. این کافه به جز سرو قهوه در مورد نحوه ی نگهداری و رفتار با گربه ها نیز آموزش می دهد. این کافه فقط از گربه های سرگردان و نجات یافته نگهداری می کند و به این مسئله می بالد. صاحبان کافه، سام وسو در این باره می گویند: " در حالی که کافه های گربه در ژاپن، کره ی جنوبی و بانکوک از گربه هایی با نژاد های اصیل نگهداری می کنند، ما ترجیح می دهیم به گربه های بی خانمان و تنها پناه بدهیم. هدف ما این است که نشان دهیم گربه هایی با نژاد معمولی هم زیبا و دوست داشتنی هستند".

2safar

2. امپراطوری گربه لیدی دینا، لندن، انگلستان

پس از کمپین ضرورت تشکیل کافه ی گربه در لندن، امپراطوری گربه لیدی دینا با مجموعه ای از گربه های خیابانی و نجات یافته در اول مارچ 2014 افتتاح شد. با ورودی تنها 5 یورو مردم می توانند به دیدن میو، بیسکوئیت، رومئو وسایر گربه های ملوس این کافه بروند و دو ساعت با آن ها بازی کنند. این کافه محبوبیت فوق العاده ای کسب کرده است، طوری که برای رفتن به آن باید از قبل وقت گرفت و هفته ها در نوبت ماند. محبوبیت کافه ی گربه ای لندن می تواند الهام بخش بسیاری از کسانی باشد که به دنبال تجارتی سودمند هستند. به این شکل علاوه بر سود صاحب کافه، هم گربه های بی سر پناه نجات پیدا می کنند و هم مردم گربه دوستی که خود توانایی نگهداری از گربه ها را ندارند از لذت بازی با این موجودات شاد و شیطان بهره مند می شوند.

2safar

3. کافه دو شت، فرانسه

اگر چه مردم پاریس بیشتر سگ دوست هستند تا گربه دوست اما در سال 2013 کافه دو شت در مارسی تأسیس شد و پس از آن نوبت به پاریس رسید تا نخستین کافه ی گربه ی خود را تجربه کند. کافه ی گربه در مارسی به گربه های بی خانمان و رها شده اختصاص یافت. در پاریس، کافه ی گربه بیش از یک قهوه خانه است و در واقع یک رستوران محسوب می شود اما مردم حق دادن سوسیس کالباس به گربه ها را ندارند!

2safar

4. تماری نو اوچی، توکیو، ژاپن

مردم گربه دوست ژاپن بیش از هر جای دیگر دنیا از کافه های گربه استقبال کردند. در واقع این کافه ها بیش از آن که به گربه ها خدمات رسانی کنند، به خاطر دل مردم تشکیل شده اند. خانه ها در ژاپن کوچک هستند و در خیلی از آن ها نگهداری از حیوانات خانگی ممنوع است، بنابراین چه جایی بهتر از کافه ی گربه برای مردم پایتخت نشین ژاپن وجود دارد تا از شلوغی زندگی روزمره بگریزند و در حین نوشیدن چای و عصرانه با حیوانات محبوبشان بازی کنند؟

در ژاپن علاوه بر کافه های گربه ی عادی، کافه هایی مخصوص نگهداری از نژادهای خاص وجود دارد مثلاً کافه ی گربه های سیاه یا کافه ی گربه های چاق. البته شایان ذکر است مردم ژاپن نه تنها عاشق گربه ها هستند بلکه به طور کلی در حیوان دوستی از همه ی دنیا پیشی می گیرند. در توکیو کافه های خرگوشی نیز برای نگهداری از خرگوش ها وجود دارد. همچنین حیواناتی چون بز در کافه های گربه نگهداری می شوند. اگر روزی به توکیو سفر کردید، حتماً از یکی از این کافه ها دیدن کنید. پشیمان نخواهید شد.

2safar

5. کافه ایل نکو، تورین، ایتالیا

اولین کافه ی گربه در ایتالیا در آوریل 2014 در وانچیگلیا در شهر تورین افتتاح شد. در این کافه گربه ها فضا و لانه ی مخصوص به خود را دارند و همچنین یک فضای مشترک برای بازی کردن گربه ها با یکدیگر در نظر گرفته شده است. در این فضا اسباب بازی ها و علف های مخصوص گربه برای سرگرمی گربه های نازپرورده ی کافه فراهم است.

2safar

6. کافه پرفکت کت، پنانگ، مالزی

یکی از جاذبه های جدید شهر پنانگ یک کافه ی گربه ی ملوس است. ستاره ی این کافه "برفی" نام دارد که از حالا طرفداران زیادی میان گربه دوستان یافته است. سکه ی شانس کافه هم گربه ی ماده ای است که یکی از چشمانش آبی و دیگری سبز است و به قدری زیباست که شهروندان و توریست ها را برای تماشای خود به کافه می کشاند.

2safar