کارهایی که نباید در فرودگاه انجام داد

کارهایی که نباید در فرودگاه انجام داد

برای بسیاری از مردم فرودگاه مکانی استرس زا است. ترس از دست دادن پرواز، تأخیر، پیدا نکردن گیت خروج، جریمه ی اضافه بار، مأمور کنترل پاسپورت و غیره با شنیدن نام فرودگاه در ذهن ما نقش می بندد. هدف ما در 2Safar کمک به شما در تجربه ی سفری بیادماندنی است. لذت بردن از سفر در خود فرودگاه آغاز می شود. کافی است از اطلاعات کافی در برخورد با شرایط گوناگون برخوردار باشیم. در این مقاله شما را با کارهایی که نباید در فرودگاه انجام داد آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

2safar

1. خوابیدن

شما خسته هستید و ساعت 3:30 صبح است. می دانید که باید بیدار بمانید اما احساس سرگیجه می کنید و میل به خوابیدن بر عقل شما غلبه می کند! اما از هر راهی که برای بیدار ماندن بلد هستید استفاده کنید و تسلیم خواب نشوید. نوشیدنی داغ بنوشید و به عواقب از دست دادن پروازتان فکر کنید. توصیه ی ما این است که قبل از سفر طوری خود را خسته نکنید که در فرودگاه هلاک باشید. پیش ازرفتن به فرودگاه استراحت کنید و بکوشید تا جایی که ممکن است سرحال و شاداب راهی فرودگاه شوید.

2safar

2. جلوی گیت کمین کردن

اگر فردی استرسی هستید احتمالاً تمایل دارید جلوی گیت بنشینید و منتظر اعلام پروازتان باشید. این عادت اشتباه است. شما در واقع شبیه شخصی هستید که در بازی صندلی شرکت کرده و با اضطراب منتظر پایان ترانه است تا روی یکی از صندلی ها بنشیند و سرش بی کلاه نماند! وقتی پروازتان اعلام می شود جلوی صف بودن هیچ مزیتی ندارد. بهتر است آرامش داشته باشید و از اوقاتتان لذت ببرید.

2safar

3. عصبانی شدن

خیلی اتفاقات در فرودگاه ممکن است شما را عصبانی کند. با این حال شما حق ندارید با کارمندان فرودگاه بدرفتاری کنید یا اگر مثلا پروازتان تأخیر دارد به همه بد و بیراه بگویید. در این مواقع کسی مقصر نیست و خالی کردن عصبانیت تان بر سر دیگری دردی از شما دوا نخواهد کرد. پس خونسردی و خوش اخلاقی را در فرودگاه فراموش نکنید.

2safar

4. جا زدن در صف

به حقوق دیگران احترام بگذارید و در صف ها جا نزنید. اگر نگران از دست دادن پرواز هستید مؤدبانه شرایط خود را برای دیگران توضیح دهید و از آن ها اجازه بگیرید خارج از نوبت از گیت کنترل امنیتی رد شوید.

2safar

5. شوخی کردن

شوخ طبع بودن ویژگی خوبی است اما فرودگاه جای شوخی نیست. در تمام مراحل پرواز لازم است که جدی رفتار کنید. وقتی مسئول چک این از شما می پرسد که آیا چمدان هایتان تمام مدت در کنار خودتان بوده است لازم نیست داستان بامزه ای سرهم کنید که شخصی ترسناک به شما نزدیک شده است و امکان دارد به چمدان هایتان دست زده باشد. هر چیزی که در فرودگاه می گویید جدی قلمداد خواهد شد و ممکن است برایتان عواقب داشته باشد و حتی گاهی صرفاً با گفتن جمله ی "شوخی کردم" نمی توانید خود را نجات دهید.

2safar

6. سر و صدا کردن

فرودگاه همینطوری شلوغ و پر سر وصدا هست. بهتر است شما به این آلودگی صوتی چیزی اضافه نکنید. اگر مسافران دیگر در اطراف شما در حال استراحت هستند با صدای بلند تلفن صحبت نکنید یا به بازی های کامپیوتری پر سر وصدا مشغول نشوید.

2safar