کارهایی که قبل از ترک اتاق هتل باید انجام دهید - قسمت اول

کارهایی که قبل از ترک اتاق هتل باید انجام دهید

مسافران با هوش یک لیست کارهای لازم در ذهن خود دارند و در هر بخشی از سفر به بهترین و عاقلانه ترین شکل ممکن عمل می کنند. یکی از این لیست ها کارهای لازم قبل از ترک هتل است. اگر نمی توانید این فهرست های متعدد را به خاطر بسپارید، یادداشتی از آن ها در تلفن همراهتان ذخیره کنید. دفعات اول از روی لیست تک تک کارها را انجام دهید و کم کم وارد می شوید و این لیست ها در ذهن خودتان نقش می بندد. به این صورت خواهید دید که چقدر از استرس، هزینه های مالی بیهوده و اتلاف وقت شما جلوگیری می شود. با 2Safar همراه شوید تا با کارهایی که قبل از ترک اتاق هتل باید انجام دهید را بدانید.

2safar

1.از مینی بار اتاق عکس بگیرید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که به خاطر کاری که نکرده اید و خوراکی هایی که نخورده اید هزینه پرداخت کنید. اغلب شما می دانید که خوراکی های داخل مینی بار یا یخچال هتل بسیار گران هستند و از نظر اقتصادی خوردن آن ها به صرفه نیست. اکثر مسافران این مینی بار را دست نخورده باقی می گذارند اما موارد زیادی دیده شده است که بعداً به خاطر کم شدن کالایی در مینی بار مسافر شارژ شده است. شما باید مینی بار هتل را هم هنگام ورود به اتاق و هم هنگام خروج چک کنید. قبل از ترک اتاق نیز از آن عکس بگیرید تا اگر لازم شد بتوانید ثابت کنید که از این بار استفاده نکرده اید. فراموش نکنید قیمت یک بطری نوشیدنی در این بار ممکن است 100 دلار باشد.

2safar

2.نشانه ای برای خود بگذارید که چک کردن گاو صندوق را فراموش نکنید.

متأسفانه برخی مسافران ارزشمند ترین وسایل خود را در هتل جا می گذارند و دلیل آن این است که پاسپورت، پول ها و اشیاء قیمتی خود را گاو صندوق قرار می دهند و بعد از خاطر می برند. اگر تصمیم گرفتید از گاو صندوق استفاده کنید حتماً یک وسیله را نیز آن جا قرار بدهید که فراموش نمی شود. مثلاً یک لنگه کفشی که قصد دارید در راه برگشت بپوشید در گاو صندوق قرار دهید که یادتان بیاید آن جا را چک کنید.

2safar

3.حمام، زیر تخت، پتو ها و پریز های برق را چک کنید.

بر طبق آمار مسافران بیشترین چیزی که جا می گذارند در قسمت وان و حمام هتل است چون معمولاً فراموش می کنند آن جا را برای آخرین بار چک کنند. برخی از این وسایل که جا می مانند مانند محلول شستشوی صورت گران هستند و جایگزین کردن این وسایل نیز گاهی آسان نیست.

ما همچنین چک کردن زیر تخت را توصیه می کنیم. شاید مطمئن باشید چیزی در آن جا نگذاشته اید اما ممکن است وسیله ای ناخواسته زیر تخت پرت شده باشد. همچنین پریزهای برق را برای شارژر ها و غیره چک کنید.

یکی از توصیه های دیگر ما مرتب کردن تخت است. ملحفه ها را صاف کنید و پتو ها را مرتب نمایید تا مطمئن شوید لا به لای آن ها چیزی جا نمانده باشد.

2safar