کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که میتوان دقیقه90انجام داد - قسمت چهارم

کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که می توان دقیقه 90 انجام داد - قسمت چهارم

در این مقاله به کارهایی که لازم است حداقل 24 ساعت مانده به پرواز انجام شده و به اتمام برسند می پردازیم. به علاوه به کارهایی که می توانید برای دقیقه ی 90 بگذارید و انجام آن ها از قبل ضروری نیست نیز اشاره می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: خرید های سفر را به اتمام برسانید.

خرید قبل از سفر اجتناب ناپذیر است و تمام خرید ها را تا یک روز قبل از سفر به اتمام برسانید. حتی مواد خوراکی که در طول سفر نیاز دارید را از قبل تهیه کنید، مگر چیزی باشد که باید حتماً تازه تهیه شود.

2safar

دقیقه ی نود: سایت فرودگاه را برای تأخیر پرواز و سایر اعلان ها چک کنید

اگر متوجه شوید پروازتان چند ساعت تأخیر دارد بهتر است دیرتر به فرودگاه بروید. ضمناً ممکن است مشکل دیگری برای سفر شما پیش آمده باشد. اگر با تور سفر می کنید روز آخر حتماً با آژانس تماس بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز مرتب است. هیچ وقت بدون چک کردن سایت فرودگاه و آگاهی از آخرین اعلان ها به فرودگاه نروید.

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: فیلم، موسیقی و بازی برای سفر دانلود کنید.

این از آن کارهایی است که اگر برای روز آخر بگذارید شاید فرصتش را پیدا نکنید. شما باید از قبل فکری برای تمام زمان های خالی سفر، وقتی در فرودگاه در انتظار پرواز هستید یا در طول هواپیما داشته باشید تا حوصله تان سر نرود و از هر لحظه ی سفر لذت ببرید. کلکسیون موسیقی مورد علاقه تان را در آی پاد یا تلفن همراه خود آماده کنید. اگر علاقه مند به گوش کردن پادکست یا رمان های صوتی هستید، فایل های مورد نظرتان را نیز آماده کنید. از فیلم و بازی نیز غافل نشوید. در ایرلاین های پیشرفته شما به مجموعه ی جالبی از فیلم، موسیقی و بازی دسترسی خواهید داشت ولی ممکن است آن ها با سلیقه ی شما مطابقت نداشته باشند.

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: بیمه ی مسافرتی تهیه کنید.

اگر با آژانس های مسافرتی سفر کنید، بیمه معمولاً اجباری است. اگر خودتان سفر را برنامه ریزی کرده اید، حتماً از قبل به فکر بیمه باشید و بیمه ای با پوشش مناسب را برای خود تهیه نمایید. این کار باید چند روز قبل از سفر انجام شود و به هیچ وجه به روز آخر موکول نگردد.

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: برای سفر خود یک آیتینری تهیه نمایید.

چنان چه مستقل سفر می کنید، برنامه ی سفر را از روزهای قبل تهیه و تدارک ببینید. به تعداد روز های سفر برنامه ی روزانه داشته باشید. وقت زیادی برای سرچ در اینترنت بگذارید و در مورد جاذبه های توریستی و بهترین زمان برای بازدید از آن ها تحقیق کنید. اولویت هایتان را در سفر مشخص نمایید و از آن جا که معمولاً به لحاظ مالی و زمان شما محدودیت هایی در سفر خواهید داشت برنامه هایتان را به چند اولویت تقسیم کنید.

2safar

دقیقه ی نود: زباله ها را از خانه خارج کنید.

شاید به نظر کار بدیهی و بی اهمیتی برسد اما خیلی از مردم بیرون بردن زباله ها را فراموش می کنند. بهتر است این کار را چند ساعت قبل از پرواز انجام دهید، تا در هنگام سفر هیچ زباله ای در خانه نماند. خالی کردن کلیه ی سطل های زباله در اتاق های مختلف خانه را فراموش نکنید.