کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که می توان دقیقه 90 انجام داد-قسمت سوم

کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که می توان دقیقه 90 انجام داد-قسمت سوم

در این مقاله به کارهایی که لازم است حداقل 24 ساعت مانده به پرواز انجام شده و به اتمام برسند می پردازیم. به علاوه به کارهایی که می توانید برای دقیقه ی 90 بگذارید و انجام آن ها از قبل ضروری نیست نیز اشاره می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: کارهای مربوط به خانه به پایان رسیده باشد.

در یک هفته ی آخر قبل از سفر شما باید در خرید مواد غذایی هوشمندانه و دقیق عمل کنید. هر چیزی که تاریخ مصرف آن می گذرد را قبل از سفر مصرف کرده و از خرید مواد غذایی جدید صرف نظر نمایید.

اگر هر اشکالی در ارتباط با اتصال برق و فیوز و غیره دارید، از چند روز قبل به آن رسیدگی کنید تا در طول سفر با تلفن آتش نشان ها که به شما اطلاع می دهند خانه تان با خاک یکسان شده است مواجه نشوید.

اگر قرار است به همسایه ای غیبتتان را اطلاع دهید یا با کسانی هماهنگ کنید که در طول سفر به گلدان ها یا حیوان خانگی شما رسیدگی کند، این کارها را چند روز قبل از سفر سر و سامان بدهید و به روز آخر واگذار نکنید. ضمناً به جز آشپزخانه، شما می توانید سایر بخش های خانه را در روز های قبل تمیز و مرتب کنید. هر چه کار کمتری برای روز آخر بگذارید بهتر است.

2safar

دقیقه ی نود: تمام وسایل الکترونیکی شارژ شوند.

چند ساعت مانده به رفتن به فرودگاه یا شروع سفر جاده ای تمام لپ تاپ ها، موبایل ها و وسایل الکترونیکی باید به شارژ باشند. به این شکل هم به مشکل نداشتن شارژ در طول راه بر نمی خورید و هم احتمال اینکه شارژ هایتان را جا بگذارید کمتر می شود. مگر آن که آنقدر حواس پرت باشید که تمام وسایل الکترونیکی تان را با شارژر هایشان فراموش کنید!

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: تمام چمدان هایتان چک شوند.

برای کسانی که زیاد سفر نمی کنند این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. مسافران حرفه ای معمولاً از وضعیت چمدان هایشان مطمئن هستند، اما کسانی که مثلاً سالی یک بار به سفر می روند ممکن است موقع بستن چمدان ها یا در طول سفر سورپرایز شوند، مثلاً تازه متوجه شوند چرخ های چمدان خراب است یا دسته ی آن کنده شده است. این موضوع را نه حتی روز قبل از سفر بلکه حداقل یک هفته قبل از سفر باید چک کنید تا اگر هر اشکالی در چمدان هایتان وجود دارد وقت کافی برای تعمیر آن ها داشته باشید. اگر دقیقه ی نود از این اشکالات مطلع شوید مجبور خواهید بود که چمدان جدیدی تهیه کنید که هزینه ای غیر ضروری است.

2safar

دقیقه ی نود: وسایلی که مربوط به آب و هوا می شوند در چمدان قرار گیرند.

این مورد را برای روز آخر بگذارید چون هر چه هوای مقصد را نزدیک تر به تاریخ سفر چک کنید پیش بینی وضع هوا دقیق تر خواهد بود. مثلاً اگر قرار است چتر بردارید تا روز آخر صبر کنید و بعد از آخرین چک کردن وضعیت هوا چتر را در چمدان خود بگذارید.

چنین چیزی در مورد لباس های گرم نیز صدق می کند. این لباس ها معمولاً وزن و فضای زیادی اشغال می کنند و تا مطمئن نشده اید که هوای مقصد چند درجه خواهد بود و حتماً به این لباس ها نیاز خواهید داشت یا خیر آن ها در چمدان قرار ندهید. البته در هر شرایطی بردن حداقل یک لباس گرم به سفر توصیه می شود.

2safar