کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که میتوان دقیقه 90 انجام داد - قسمت اول

کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که می توان دقیقه 90 انجام داد - قسمت اول

اگر در زمره ی افرادی هستید که قبل از سفر استرس می گیرند و تصور می کنند کارهای نیمه تمام متعددی دارند، خواندن این مقاله می تواند کمک زیادی به شما کند. در این مقاله به کاهایی که لازم است حداقل 24 ساعت مانده به پرواز انجام شده و به اتمام برسند می پردازیم. به علاوه به کارهایی که می توانید برای دقیقه ی 90 بگذارید و انجام آن ها از قبل ضروری نیست نیز اشاره می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: ارز بخرید.

اگر خرید ارز را تا لحظات آخر به تأخیر می اندازید، بدانید که ریسک بزرگی مرتکب می شوید. شما باید تقریباً همزمان با قطعی شدن برنامه ی سفر و خرید بلیط و انجام سایر رزرو ها، ارز مورد نیازتان را نیز تهیه نمایید. هر چه زودتر به فکر باشید، می توانید ارزتان را با بهترین نرخ تهیه کنید در حالی که اگر این کار به دقیقه ی نود واگذار شود ممکن است مجبور شوید با نرخ گرانی ارز بخرید.

2safar

دقیقه ی نود: محتویات کیف پول خود را خالی کنید.

اصلاً توصیه نمی شود کیف پول خود را با محتویات همیشگی اش به سفر ببرید. کارت های بانکی و مدارک و پول هایتان را از کیف خارج کرده و در کشو یا جای مطمئنی که فراموش نمی کنید بگذارید. در کیف پول تان فقط چیزهایی را باقی بگذارید که می دانید در طول سفر نیاز خواهید داشت. شما که نمی خواهید در صورت بروز اتفاقی ناخوشایند، مثلاً گم شدن کیف پولتان در سفر، گواهینامه ی رانندگی و کارت های بانکی خود را نیز از دست بدهید؟

از آن جا که شما به محتویات کیف پولتان تا دقیقه ی نود احتیاج خواهید داشت، این کار را به قبل از ترک خانه برای رفتن به فرودگاه موکول نمایید.

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: صندلی تان را در هواپیما رزرو کنید.

اگر صندلی تان را از قبل رزرو نکنید بعداً پشیمان می شوید، چون احتمالاً بدترین صندلی هواپیما نصیبتان خواهد شد. در مورد انتخاب صندلی، معمولاً ایرلاین ها این امکان را به شما می دهند که به محض خرید بلیط صندلی خود را آنلاین رزرو نمایید. برخی ایرلاین ها نیز هنگام چک این، یعنی 24 ساعت قبل از پرواز به شما امکان انتخاب صندلی را خواهند داد. پس داشتن یک برنامه ی زمانی مناسب برای اینگونه کارها قبل از سفر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

حتماً برای خود ریمایندر (یادآور) تنظیم کنید که چک این پرواز در 24 ساعت قبل را فراموش نکنید.

2safar

دقیقه ی نود: حافظه ی موبایل یا دوربین خود را خالی کنید.

اگر با لپ تاپ خود سفر می کنید، اینگونه کارها مانند خالی کردن حافظه ی گوشی و دوربین را می توانید به سادگی در فرودگاه یا هواپیما انجام دهید و لازم نیست در روز های شلوغ قبل از سفر زمانی به آن اختصاص دهید. در غیر این صورت قبل از ترک خانه فکری به حال حافظه ی دیوایس های خود بکنید. هیچ چیز در سفر بدتر از این نیست که وقتی می خواهید عکس بگیرید متوجه شوید که جای خالی در حافظه ندارید!

2safar