کارهایی که قبل از ترک اتاق هتل باید انجام دهید - قسمت دوم

کارهایی که قبل از ترک اتاق هتل باید انجام دهید - قسمت دوم

مسافران با هوش یک لیست کارهای لازم در ذهن خود دارند و در هر بخشی از سفر به بهترین و عاقلانه ترین شکل ممکن عمل می کنند. یکی از این لیست ها کارهای لازم قبل از ترک هتل است. با 2Safar همراه شوید تا با کارهایی که قبل از ترک اتاق هتل باید انجام دهید را بدانید.

4. وسایل رایگان حمام را برای خود بردارید.

وقتی از حمام بازدید می کنید تا مطمئن شوید که چیزی را جا نگذاشته اید، ضرری ندارد که وسایل داخل حمام مانند شامپو، بطری آب معدنی، مجلات، میوه و غیره را برای خود بردارید. البته از قبل مطمئن شوید که این وسایل رایگان هستند. بد نیست مقاله ی 2Safar در ارتباط با وسایلی که اجازه دارید از اتاق هتل بردارید را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید. به عنوان یک راهنمای کلی وسایل مصرفی مانند وسایل استحمام، قهوه، آب معدنی، دفترچه یادداشت و خودکار، میوه ها و خوراکی های خارج از مینی بار، مجلات روز و چیزهایی از این قبیل را می توانید بردارید اما سایر وسایل مانند ملحفه ها، حوله های حمام، سشوار، اتو و وسایل تزئینی و راحتی اتاق رایگان نیستند.

2safar

5. صورت حساب اتاق را مرور کنید.

اگر از کارت اعتباری برای پرداخت مخارج هتل استفاده می کنید و هزینه های هتل در این کارت شارژ خواهد شد، قبل از ترک هتل از متصدی پذیرش بخواهید صورت حساب را به شما بدهد. به این صورت مطمئن می شوید هزینه ها به درستی محسابه شده اند و به خاطر غذایی که نخورده اید یا لباسی که به لاندری هتل نداده اید شارژ نشده اید. می توانید این صورت حساب را تلفنی بخواهید و در اتاق دریافت کنید.

2safar

6. درخواست چک اوت دیر هنگام بدهید.

در اکثر هتل ها شما فقط صبح روز آخر می توانید درخواست چک اوت دیر هنگام بدهید تا در صورتی که اتاق شما برای مسافر بعدی رزرو نباشد بتوانید چند ساعت بیشتر به طور رایگان در اتاق بمانید. در غیر این صورت با درخواست شما مخالفت خواهد شد. معمولاً امکان ماندن بیشتر در هتل مهیا است و هتل ها به ندرت کاملاً پر هستند. اگر پروازتان در ساعت بعد از ظهر یا شب است، هر چه بیشتر در هتل بمانید برایتان بهتر خواهد بود پس چنین درخواستی هیچ ضرری ندارد.

2safar

7. به خدمتکاران انعام بدهید.

اگر در مدت اقامت در اتاق از برخورد و خدمات خدمتکاران اتاق داری راضی بودید بهتر است قبل از ترک اتاق به آن ها شخصاً انعام بدهید. برخی مهمانان هتل انعام را روی میز اتاق به جا می گذارند اما هیچ تضمینی در کار نیست که این انعام به همان خدمتکار مورد نظر شما برسد.

2safar

8. آخرین عکس را از اتاق هتل خود بگیرید.

اگر اقامت خوشی در هتل داشته اید، هنگام ترک اتاق عکسی از آن به یادگاری بگیرید. نه اینکه آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید، فقط برای حفظ خاطرات خودتان عکس گرفتن از اتاق های هتلی که در آن اقامت کرده اید و دوران خوشی داشته اید می توانید کار جذابی باشد.

2safar