کارشناس ژاپنی: تبریز دروازه آسیا به اروپا است

فرداد پرواز

22 آبان 1396


کارشناس ارشد میراث فرهنگی و گردشگری آژانس همکاری های بین المللی ژاپن موسوم به 'جایکا' با اشاره به ظرفیت های تاریخی تبریز، گفت: این شهر تنها یک شهر در داخل مرزهای ایران نیست، بلکه تبریز عضو تاثیرگذار کریدور جاده ابریشم و ورودی آسیا به اروپا است.

به گزارش ایرنا، ' آکیرا اوهارا ' در نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه با توجه به چنین جایگاهی، تبریز باید معرفی شود، بر ارتقای جایگاه این شهر در مقیاس جهانی تاکید و اظهار کرد: برندسازی و طراحی برنامه های عملی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی برای جذب گردشگران بین المللی به این شهر مهم است.

وی افزود: تبریز به دلیل دارا بودن آثار ثبتی در فهرست جهانی یونسکو همچون بازار مسقف و قرار گرفتن آن در مسیر جاده ابریشم ظرفیت بالائی برای توسعه گردشگری تاریخی و فرهنگی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به اینکه پیشینه غنی تاریخی تبریز و قرارگیری آن در مسیر جاده ابریشم این شهر را به یکی مهمترین شهرهای ایران تبدیل کرده است، گفت: همین امر می تواند سبب ایجاد تعاملات بین المللی شود.آبدار به جایگاه تبریز در میان کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 اشاره کرد و گفت: استفاده از تجارب جایکا در حوزه های مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری به خصوص جلب مشارکت های مردمی می تواند ما را در امر عملی کردن برنامه های مدنظر برای سال 2018 و سال های بعد از آن به منظور تبدیل تبریز به یک مقصد پایدار گردشگری کمک کند.

به گزارش ایرنا، در این نشست مواردی همچون توسعه گردشگری با محوریت میراث فرهنگی و چگونگی برخورداری مردم محلی، از عواید ثبت جهانی آثار تاریخی و طبیعی،مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


http://www.irna.ir