ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت دوم

ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت دوم

در این مقاله به مبحث عکاسی در سفر می پردازیم و تعدادی از ژست های عکاسی که سال های گذشته خیلی مد بودند و اکنون بهتر است کنار گذاشته شوند را معرفی می کنیم. به جای این ژست ها می توانید حالت های جدیدی را امتحان کنید و چرا که نه؟ خودتان شروع کننده ی یک ژست و استایل جدید در عکاسی سفر باشید.

عکس گرفتن با تاجی شبیه به مجسمه ی آزادی

مجسمه ی آزادی در ایالات متحده مهم ترین نماد این کشور و یاد آور نظام ارزشی و آرمان های ملت آمریکا است. این مجسمه در قرن نوزدهم میلادی توسط فرانسه به کشور آمریکا اهدا شد و در بندر نیویورک و در جزیره ای در منطقه ی منهتن این شهر جای گرفت. ارزش و شکوه این مجسمه آنقدر زیاد است که نباید با گرفتن عکس های بی محتوا آن را زیر سؤال برد. یکی از عکس هایی که زمانی خیلی مد شده بود گذاشتن تاج هایی شبیه به تاج مجسمه ی آزادی و عکس گرفتن با مجسمه بود. این کار در تنها جالب نبود بلکه شکوه و یکتایی مجسمه را در عکس زیر سؤال می برد. هنوز هم چنین عکس هایی بین مردم رواج دارد ولی شما جزء افرادی که چنین عکس هایی می گیرند نباشید و خود را شکل یک نماد در نیاورید.

2safar

عکس های خطای چشمی با اهرام مصر

اهرام چند هزار ساله ی مصر که جزء عجایب هفت گانه ی جهان هستند چنان شکوه و ابهتی دارند که کمتر سازه ای در دنیا از این نظر با آن ها برابری می کند. حتی بعد از گذشت چند هزار سال معماها و راز هایی زیادی در مورد نحوه ی ساخت این اهرام وجود دارد که حل نشده باقی مانده است. در مقابل این همه زیبایی و قدمت، هنوز عده ای هستند که در بازدید از اهرام مصر تمام فکر و ذکرشان گرفتن عکس های بی محتوای خطای چشمی است. آن ها ساعت ها وقت می گذارند تا عکسی بگیرند که مثلاً همزمان مجسمه ی ابوالهول و نوک هرم را لمس کرده اند و به داشتن چنین عکسی افتخار می کنند.

نه اینکه ایده ی پشت این گونه عکس ها بد باشد اما اولاً این عکس ها از مد افتاده اند و ثانیاً واقعاً حیف است زمانی که می تواند خود را غرق عظمت تاریخی اهرام مصر کنید را به ژست گرفتن برای اینگونه عکس های پر زحمت بگذرانید.

2safar

سلفی گرفتن با تابلوی مونالیزا

کلاً سلفی کردن با آیتم های موزه کاری مضحک است. بیشترین سلفی ها با تابلوی لبخند ژوکوند انداخته می شوند. عکاسانی که می خواهند ابتکاری نیز به خرج دهند، معمولاً لبخندی می زنند که یاد آور لبخند ژوکوند باشد و با این کارشان روح لئوناردو داوینچی بی نوا را به لرزه در آورند! بماند که دور این تابلوی نقاشی همیشه آنقدر شلوغ است که بعید است بشود عکس خوبی با آن انداخت. معمولاً حاصل تلاش و زحمت شما عکسی از آب در می آید که رویتان نخواهد شد به هیچ کس نشان بدهید. بنابراین وقت خود را در موزه ی عظیم لوور با سلفی گرفتن به هدر ندهید و به جای این کار از تماشای یکی از معروف ترین شاهکار های هنری تمام اعصار لذت ببرید.

2safar