ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت چهارم

ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت چهارم

در این مقاله به مبحث عکاسی در سفر می پردازیم و تعدادی از ژست های عکاسی که سال های گذشته خیلی مد بودند و اکنون بهتر است کنار گذاشته شوند را معرفی می کنیم. به جای این ژست ها می توانید حالت های جدیدی را امتحان کنید و چرا که نه؟ خودتان شروع کننده ی یک ژست و استایل جدید در عکاسی سفر باشید.

قیافه ی غمگین و ماتم زده به خود گرفتن

ژست ماتم زده شاید گاهی جالب باشد، مثلاً یک شب بارانی در خیابان های سنگفرش پاریس با دست هایی در جیبِ پالتو می توانید قیافه ای فکور و بی حالت به خودتان بگیرید. در چنین فضایی عکسی با چهره ای جدی می تواند جذاب و رمانتیک باشد، چون محیط اینطور ایجاب می کند و حتی گاهی عکس خوش و خندان تا حدودی با بک گراند عکس هماهنگی ندارد. اما هیچ وقت در مکان های شادی که برای تفریح رفته اید عکس های غمگین نگیرید چون خودتان بعداً از چنین عکس هایی منتفر خواهید شد. اجازه دهید لبخند شما تداعی گر لحظات خوشی باشد که در آن مکان سپری کرده اید.

نگاهی به عکس این خانواده در شهر بازی والت دیزنی بیندازید. خود آن ها سال ها بعد احتمالاً با تماشای این عکس بار ها از خود پرسیده اند چرا در یکی از شاد ترین نقاط دنیا چنین قیافه های غمگینی داشته اند و انگار در مراسم ختم بوده اند نه در والت دیزنی.

2safar

افتادن مونوپاد در عکس

این نوع عکس گرفتن هیچ زمانی مد نبوده است اما بعد از رواج عکس های سلفی و همچنین مونوپاد افراد به ناچار بخشی از مونوپاد را در در عکس می انداختند چون به گرفتن اینگونه عکس ها وارد نبودند و در عین حال نمی خواستند عکسی کلوز آپ از خودشان بگیرند.

به طور کلی افتادن مونوپاد در عکس جالب نیست، هر چند در عکس های عادی و روزمره نسبتاً قابل قبول است. نکته ی مهم این است که در عکس های سفر و به خصوص هنگام سلفی گرفتن با بنا ها و نماد های مهم و دیدنی جهان دقت کنید که به هیچ وجه مونوپاد در عکس نیفتد. مطمئن باشید در این صورت بعداً خودتان از عکستان راضی نخواهید بود.

2safar

گرفتن ژست های مضحک در کنار برج ایفل

همه آرزو دارند روزی به پاریس سفر کنند و در کنار برج ایفل عکس های زیبا بگیرند. عکسی که بعداً در قاب قرار گیرد و گل سر سبد تمام عکس های مربوط به سفر شود. واقعاً هم برج ایفل قابلیت تبدیل شدن به چنین عکسی را دارد. به خصوص که در نبود هیچ ساختمان بلند و مزاحمی در اطراف این برج، شما می توانید عکس های خیلی با کیفیتی با یکی از مشهور های نماد های جهان بیندازید.

با این تفاسیر فکر گرفتن هر نوع ژست مسخره ای را از سر بیرون کنید. قبلاً گفتیم که عکس های خطای چشمی کلاً منسوخ شده است پس وقت خود را صرف این کار نکنید. بالا پایین پریدن یا چهره ی مضحک به خود گرفتن را نیز کنار بگذارید. سعی کنید عکس خیلی مرتب و خوبی از خودتان بیندازید که همیشه یاد آور سفر شما به رمانتیک ترین شهر جهان باشد و هیچ وقت قدیمی نشود.

2safar