ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت پنجم

ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت پنجم

در این مقاله به مبحث عکاسی در سفر می پردازیم و تعدادی از ژست های عکاسی که سال های گذشته خیلی مد بودند و اکنون بهتر است کنار گذاشته شوند را معرفی می کنیم. به جای این ژست ها می توانید حالت های جدیدی را امتحان کنید و چرا که نه؟ خودتان شروع کننده ی یک ژست و استایل جدید در عکاسی سفر باشید.

2safar

با تابلوی ورودی شهر ها عکس گرفتن

یکی از ایده های عکاسی که زمانی مد شده بود و به خصوص در سفر های جاده ای محبوبیت داشت، عکس گرفتن با تابلوی ورودی شهر ها بود. خدا می داند این ایده را چه کسی رواج داده است، اما احتمالاً آن فرد چک لیستی از شهر هایی داشته که قرار بوده ببیند و با عکس گرفتن از خود با تابلوی ورودی آن شهر ها برای سفر خودش سند و مدرک جور می کرده است!

وقتی به شهری سفر می کنید ده ها منظره ی جالب برای عکس گرفتن وجود دارد و یک نفر باید خیلی بی گزینه باشد که با تابلو های جاده عکس بگیرد. بدتر آن که به خاطر چنین عکسی اتومبیل را متوقف سازد و پیاده شود و کنار تابلو ژست بگیرد! چنین چیزی در مورد تابلوی ورودی اماکن ختلف و موزه ها نیز صدق می کند. شما که قرار نیست به دیگران ثابت کنید در این مکان ها حضور داشته اید که به دنبال مدرک باشید.

2safar

عکس گرفتن در موزه بدون توجه به آثار هنری

ما در وهله ی اول توصیه می کنیم که درموزه ها عکس نگیرید. اینگونه عکس ها کلاً جالب از آب در نمی آیند و حتی خودتان بعداً حوصله تماشایشان را نخواهد داشت. به علاوه تصاویر آیتم های موزه در اینترنت فراوان است و هر وقت برای آیتمی دلتان تنگ شد آن را سرچ کنید.

با تمام این ها اگر همچنان علاقه مند به عکس گرفتن در موزه ها هستید، حداقل در کنار آثار ارزنده ی موزه از خود عکس بگیرید. برخی مردم به موزه می روند و بدون توجه به اطراف خود عکس هایی می اندازند که هر جای دیگری نیز گرفتن این عکس ها امکان پذیر می بود. یا بدتر برخی برای نشان دادن خستگی یا کسالت خود در موزه جایی ولو می شوند و بعد عکسی از خود به یادگار می اندازند. علاقه مند نبودن به موزه ها افتخار نیست دوست عزیز و حداقل کاری که می توانید بکنید آن است که این بی علاقگی را جار نزنید.

2safar

عکس های بی محتوا با تاج محل

یکی دوست داشتنی ترین بنا های تاریخی جهان که یک شاهکار معماری تمام عیار است تاج محل می باشد. بسیاری از مردم به انگیزه ی بازدید از تاج محل که از عجائب هفت گانه ی جدید جهان است به هند سفر می کنند. تاج محل علاوه بر اهمیت معماری و تاریخی، جو تأثیر گذاری نیز دارد. کمتر کسی در بازدید از این مکان تحت تأثر جو شکوهمندش قرار نمی گیرد. در اینجا است که این سؤال پیش می آید که چطور برخی از توریست قادر هستند در چنین فضایی عکس های مسخره بیندازند؟ اگر در گذشته عکس مضحکی با تاج محل گرفته اید بهتر است معدومش کرده و هرگز به کسی نشان ندهید. مبادا یک روز نوه ها و نتیجه هایتان عکسی مشابه عکس زیر را ببینند!

2safar