ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت سوم

ژست های عکسی که در سفر قدیمی و از مد افتاده شده اند - قسمت سوم

در این مقاله به مبحث عکاسی در سفر می پردازیم و تعدادی از ژست های عکاسی که سال های گذشته خیلی مد بودند و اکنون بهتر است کنار گذاشته شوند را معرفی می کنیم. به جای این ژست ها می توانید حالت های جدیدی را امتحان کنید و چرا که نه؟ خودتان شروع کننده ی یک ژست و استایل جدید در عکاسی سفر باشید.

گرفتن ژست مجسمه

اولاً که بپذیرید اینگونه عکس ها که ژست یک مجسمه ی معروف را تقلید کرده و کنار آن عکس بگیرید کلیشه ای و فاقد جذابیت است. اما اگر به اینگونه عکس ها علاقه ی ویژه ای دارید، حداقل ژست مورد نظرتان را خوب تمرین کنید و به بدنتان زوایای درستی بدهید. مثلاً چنان چه در عکس زیر می بینید این خانم کوشیده است ژست مجسمه ی خرس عظیم شهر دنور در ایالات متحده را تقلید کند و اصلاً در این کار موفق نبوده است. مجسمه ی خرس به جلو خم شده است در حالی که مدل کمرش را به عقب خم کرده است. البته این اشتباهی فاحش است اما حتی اشتباهات کوچک تر نیز عکس را خراب می کنند چون تمام جذابیت اینگونه عکس ها به تقلید تمام و کمال ژست مجسمه است.

2safar

بدن خود را به به صورت هرم در آورن در مصر

عده ای از توریست ها پس از آن که از ژست قدیمی گذاشتن انگشت بر روی نوک یکی از اهرام مصر خسته شدند، به عکس بی محتوا تر هرم شدن روی آورده اند. آن ها با بدن خود انواع حالت های عجیب و غریب را می گیرند تا یک عکسِ به زعم خود خاص از اهرام مصر داشته باشند. اولاً اینگونه عکس ها خیلی وقت است که دیگر خاص تلقی نمی شود و از مد افتاده است. ثانیاً همان طور که پیش از این اشاره کردیم بهتر است با آثار تاریخی با شکوه و بی همتای جهان شوخی نکنید و عکسی عادی با آن ها بیندازید.

2safar

ادای افتادن را در آوردن

بعضی اوقات وقتی از بازدید از یک مکان خاص خیلی هیجان زده می شوید دوست دارید این هیجان را با ژست خود در عکس نشان داده و آن را به بیننده منتقل کنید. یک توصیه ی کاربردی داریم و آن اینکه از ژست های ذوق زده در عکس ها خود داری کنید. مثلاً در دوره ای افراد در عکس هایشان تظاهر می کردند که از شدت ذوق در حال افتادن هستند. شاید در زمان خودش این کار ابتکار نسبتاً جالبی محسوب می شد، اما در حال حاضر حاصل چنین کاری فقط یک عکس کلیشه ای از آب در می آید. دست نزنید، به هوا نپرید، روی زمین نیفتید. همه این این ژست ها قدیمی شده اند.

2safar

هل دادن برج پیزا

کمتر توریستی پیدا می شود که در طول یکی دو دهه ی گذشته به ایتالیا و شهر پیزا سفر کرده باشد و عکسی از هل دادن برج پیزا به شکل خطای چشمی نگرفته باشد. این نوع عکس ها در زمان خودش جذاب و ابتکاری بود و در حال حاضر کاملاً قدیمی و مسخره شده است. بهتر است وقت خود را صرف گرفتن چنین عکسی نکنید و از منحصر به فرد ترین بناهای مرمرین جهان که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است لذت ببرید.

2safar