چین در یک نگاه

فرداد پرواز

چين China، کشوری در شرق آسیا

@val3

چین یک کشور پرجمعیت در شرق آسیا است که چشم انداز وسیع آن چمنزار، بیابان، کوهستان، دریاچه، رودخانه و بیش از 14000 کیلومتر از خط ساحلی را در بر می گیرد. پکن Beijing، پایتخت چین، ترکیبی از معماری های مدرن با مکان های تاریخی مانند مجموعه کاخ های شهر ممنوعه Forbidden City palace complex و میدان تیانانمن Tiananmen Square می باشد. در شانگهای Shanghai، مرکز مالی جهانی شانگهای Shanghai World Financial Center یکی از بلندترین آسمان خراش های جهان قرار دارد. دیوار بزرگ چین Great Wall در شمال کشور از سمت شرق چین شروع می شود و در غرب چین به پایان می رسد.

شهر شی آن Xi an، دارای سایت باستان شناسی ارتش سفالین چین است که شامل هزاران مجسمه ی جنگجویان، از قرن سوم قبل از میلاد مسیح است. شی آن نخستین شهر در ابتدای جاده ابریشم چین، جاده قدیمی تجارت چین در سمت شرق بوده و به سمت غرب شهر دونهوآنگ Dunhuang، با مجسمه ها ی بودایی و نقاشی های دیواری غارهای موگوآ Mogao Caves و شهر کاشگر Kashgar، با یک شنبه بازار مشهورش قرار دارد.

به سمت جنوب چین، در شهر یوننان Yunnan، دره عمیق و باریک Tiger Leaping Gorge قرار دارد و شهر گویلین Guilin، به خاطر داشتن کوه های کارست karst peaks و رودخانه لی Li River شناخته شده است. هنگ کنگ Hong Kong در جنوب شرقی چین به خاطر مراکز خرید، بام هنگ کنگ یا قله ویکتوریا Victoria Peak و افق و دورنمای شهری هنگ کنگ یا اسکای لاین هنگ کنگ Hong Kong Skyline از بندر ویکتوریا Victoria Harbour شناخته شده می باشد. در منطقه کوهستانی تبت Tibet، کوه اورست Mt. Everest، بلندترین کوه کره ی زمین و کاخ پوتالا Potala Palace در لهاسا Lhasa، محل اقامت دالایی لاما Dalai Lama، رهبران دینی بوداییان تبت قرار دارد.

@val3


بهترین زمان سفر به چین

بهترین زمان سفر در ماه های می تا آگوست می باشد. آب و هوا در هر منطقه متفاوت است، اما شامل زمستان های سرد در شمال (در ماه های دسامبر تا فوریه) و فصل باران های موسمی در جنوب (در ماه های می تا اکتبر) می باشد.

@val3


رویداد های مهم و تعطیلات جهت بازدید از چین

تعطیلات کلیدی و مهم شامل سال نو چینی Chinese New Year (در ماه های ژانویه/فوریه، تاریخ آن متفاوت است)، جشنواره فانوس Lantern Festival (در ماه های فوریه/مارس، تاریخ آن متفاوت است)،

جشنواره ماه اواسط پاییز Mid-Autumn Moon Festival (در ماه های سپتامبر/اکتبر، تاریخ آن متفاوت است).