چیزهایی که لازم نیست در سفر به همراه ببرید

بستن چمدان برای رفتن به تعطیلات یک هنر است. چه کسی گفته است برای هر روز از سفر دو دست لباس متفاوت احتیاج دارید؟ شما می توانید فقط با یک چمدان مخصوص کابین سفر کنید و زحمت بار کشیدن در تعطیلات را از دوش خود بردارید. با 2Safar همراه شوید تا شما را با باید ها و نباید های انتخاب وسایل برای قرار داردن در چمدان آشنا کنیم.

2safar

1.وسایل حمام

قصد دارید دو نوع شامپو و نرم کننده و هر چیز دیگری که در حمام خانه ی خود دارید داخل چمدان بگذارید؟ پس حتما به خواندن این مقاله احتیاج دارید! وسایل حمامی که برای سفر بر می دارید باید حداقل باشند. اگر قرار است در هتل اقامت کنید، شامپو، صابون و حوله در اختیار شما خواهد بود و نیاز به بسته بندی این وسایل ندارید. چنانچه اصرار دارید از شامپوی شخصی خودتان استفاده کنید مقداری از آن را در بطری شفاف کوچکی بریزید. دقت کنید اگر شامپو را داخل کیف دستی یا چمدان می گذارید، مقدارش بیشتر از صد میلی لیتر نباشد. سایر وسایل بهداشتی مورد نظر خود مثل حالت دهنده ی مو، محلول شستشوی صورت، ضد آفتاب و غیره را به همین شکل در قوطی های کوچک به همراه ببرید و مقدار آن ها در حدی باشد که در طول سفر تمام شود و مجبور به برگرداندن آن ها در سفر برگشت نباشید. در بدترین حالت شامپویتان تمام می شود و به راحتی از نزدیک ترین داروخانه آن را خریداری می کنید. بدانید این نوع وسایل در اسپانیا و یونان و هر جای دیگرِ دنیا یافت می شوند!

2safar

2.کتاب و مجله

اگر شخص اهل مطالعه ای هستید، لازم نیست مجموعه ی چهار جلدی جنگ و صلح را داخل چمدان بگذارید! دقت کنید وزن کتاب زیاد است و تا جایی که ممکن است بهتر است از همراه بردن کتاب اجتناب کنید. به جای کتاب در عصر تکنولوژی امروز، ای ریدر E-readerبه همراه ببرید. اگر اصرار دارید حتما کتاب کاغذی بخوانید، کتاب جیبی کوچک وسبکی بردارید. به طور کلی کتاب های کوچک و کم قطرتان را برای سفر کنار بگذارید. ضمناً امروزه بسیاری از هتل ها و حتی هاستل ها مجهز به کتابخانه هستند و امکان مطالعه ی کتاب در سفر برایتان محیا می باشد.

2safar

3.لباسی که مخصوص سفر در دقیقه ی نود می خرید

می دانیم که برای سفر احتیاج به بسته بندی کمی لباس دارید اما در این کار زیاده روی نکنید. هر لباسی که برای سفر انتخاب می کنید، از قبل بپوشید تا مطمئن شوید هنوز اندازه تان است و دوستش دارید. بیهوده تعداد زیادی لباس که هیچ کدام را نخواهید پوشید در چمدان ها نگذارید. قبل از سفر با عجله به خرید لباس نروید و خودتان را خسته نکنید.معمولا خرید های عجولانه و دقیقه ی نودی به درد نمی خورند. بهتر است از لباس های قبلی خود که دوستشان دارید استفاده کنید و ضمناً این احتمال را در نظر بگیرید که در طول سفر نیز به خرید خواهید رفت پس پولتان را برای آن زمان نگه دارید.

2safar

4. وسایل قیمتی

حتی اگر اتاق هتل شما امن و مجهز به گاوصندوق باشد، باز هم بردن وسایل گران قیمت به سفر کاری خطرناک است و امکان گم یا دزدیده شدن آن ها وجود دارد. بردن جواهرات را به طور کامل فراموش کنید. توصیه ی ما این است که حتی ساعت قیمتی خود را به همراه نبرید. ترجیحاً آی پد یا هر چیز که به احتمال زیاد استفاده نخواهید کرد یا جایگزین دیگری برای آن وجود دارد نیز با خود نبرید. هر نوع وسیله ای که به لحاظ قیمت یا احساسی برای شما مهم است، بهتر است در جای امن خود در خانه یا صندوق امانات بانک باقی بماند. شما که نمی خواهید با گم کردن یک وسیله ی با ارزش در طول سفر، خاطره ای تلخ در ذهنتان باقی بگذارید و تمام لذت های سفرتان را تحت الشعاع قرار دهید؟!

2safar

5. غذا و نوشیدنی مورد علاقه

پیدا کردن چای اعلاء در فرانسه ممکن است مشکل باشد اما دلیل نمی شود سه بسته چای کیسه ای داخل چمدان بگذارید یا بار خود را با قوطی های غذای کنسروی سنگین کنید. شما به سفر می روید تا مزه های جدید را تجربه کنید و با فرهنگ متفاوتی آشنا شوید. کلاً ایده ی بردن غذا و نوشیدنی به سفر اشتباه است. بهتر است به خود فرصت امتحان غذاهای جدید را بدهید. اگر هواپیما غذا سرو نمی کند و شما قصد صرفه جویی در هزینه ها را دارید فقط برای راه غذا بردارید. در مقصدِ شما غذاهای مختلف با قیمت های متنوع وجود دارد و کلی تجربه ی جدید در انتظارتان است.

2safar

6. اتوی مو

برای خانم ها اتوی مو شاید وسیله ای ضروری در زندگی روزمره باشد، اما بهتر است در تعطیلات این وسیله را فراموش کنید. چرا مدل موی متفاوتی را برای سفر انتخاب نکنید؟ شما به هر حال فرصت زیادی برای صاف کردن موهایتان در اختیار نخواهید داشت. در طول سفر بهتر است از حداکثر زمانتان برای گردش و تفریح استفاده کنید. پس اینگونه وسایل وقت گیر را در خانه باقی بگذارید و چمدانتان را سنگین نکنید!

2safar

7. حوله

اگر قرار است در هتل اقامت کنید، بیشتر هتل های استاندارد حوله دارند پس لزومی به بردن حوله نیست. در سفرهای ساحلی شما به حوله ای برای خشک کردن خود بعد از شنا احتیاج دارید. ما توصیه نمی کنیم حوله های سفید هتل را به ساحل ببرید آن ها را شنی و کثیف کنید. راه حل بهتر، خرید حوله ی مخصوص سفر است. توریست هایی که با کوله پشتی سفر می کنند از این نوع حوله های میکروفیبر در کوله شان دارند. این حوله ها جای کمی می گیرد، سبک است و به خوبی رطوبت را جذب می کند. پس از بردن حوله ی معمولی به سفر اجتناب کنید و اگر به کنار دریا می روید حوله ی مسافرتی خریداری کنید.

2safar