چگونه صندلی خود را از قسمت اقتصادی به درجه یک ارتقا دهیم

اگر پول خرید بلیط درجه یک را ندارید، امکان ارتقای صندلی تان از قسمت اقتصادی به درجه یک وجود دارد. ما در2Safar راهکارهایی در این رابطه برای شما آماده کرده ایم. در پرواز بعدی می توانید این راه ها را امتحان کرده و در صورت موفقیت، پرواز لذت بخش و با کیفیتی را تجربه کنید.

1. در زمان های خلوت تر سفر کنید.

در اوقاتی مانند تعطیلات که پرواز ها شلوغ است، احتمال آپگرید صندلی تان نزدیک به صفر است. اما در زمان های خلوت تر شانس بالایی برای این کار دارید. در هنگام گرفتن کارت پرواز در این باره سؤال کنید و شانس خود را محک بزنید. حتی در هواپیما نیز می توانید دوباره از مهمانداران در این باره سؤال کنید.

2safar

2. مشتری وفادار ایرلاین باشید.

یکی از رازهای ارتقای صندلی، عضو شدن در برنامه های وفاداری ایرلاین هاست. سعی کنید ایرلاین مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و از این پس بیشتر پرواز های خود را با همان ایرلاین انجامدهید و امتیاز خود را بالا ببرید.

2safar

3. خیلی زود یا خیلی دیر چک این کنید.

ممکن است در پرواز شما فقط یک یا دو صندلی خالی در قسمت درجه یک موجود باشد، پس تا حد امکان زودتر چک این کنید. هر چه زودتر بروید شانس خود را برای ارتقای صندلی بالا می برید. بعد می توانید از وقت خود پس از بدست آوردن یک کارت پرواز درجه یک مجانی، برای نوشیدن یک فنجان قوه در کافی شاپ فروشگاه استفاده کرده و لذت ببرید. اگر دیر چک این کنید نیز شانس دارید چون ممکن است پرواز بیش ازظرفیت رزرو شده باشد و مسئولان با ارتقای صندلی شما به درجه یک موافقت کرده و صندلی شما را به کس دیگری بفروشند.

2safar

4. خوش رفتار باشید.

لبخند بر لب داشتن، مؤدب و خوش رفتار بودن در شانس ارتقای صندلی خیلی مؤثر است. اگر در هواپیما متوجه شدید که کسی جای شما نشسته است به جای دعوا کردن و جنجال راه انداختن، برخوردی ملایم و مهربان از خود نشان دهید و مشکل را به مهماندار بگویید. امکان دارد پاداش این رفتار خوب شما، رفتن به قسمت درجه یک باشد.

2safar

5. لباس شیک بپوشید.

برای سوار شدن به هواپیما خیلی غیر رسمی لباس نپوشید. در واقع هر چه شیک تر باشید شانس بیشتری برای ارتقا به قسمت درجه یک خواهید داشت. یک مسافر خوش لباسِ لبخند به لب درهای بسته را به روی خود باز می کند.

6. خجالتی نباشید.

هیچ وقت از پرس و جو درباره ی درجه یک خجالت نکشید و شانس خود را حتماً امتحان کنید. شما هیچ چیزی از دست نخواهید داد اما در مقابل امکان دارد یک صندلی راحت در بیزینس کلاس در انتظارتان باشد. صندلی های درجه یک در پرواز های طولانی خیلی اهمیت دارد.

7. به جای خود اعتراض کنید.

اگر از صندلی خود راضی نیستید یا اطرافتان افراد بچه دار حضور دارند و سر و صدا زیاد است، مؤدبانه مشکل خود را با مهماندار در میان بگذارید. اگر صندلی خالی در درجه یک موجود باشد، احتمال دارد که آن صندلی را به شما بدهند.